Zahraničí

Sledujte dění v elitních zahraničních soutěžích Švédsku, Finsku a Švýcarsku

F-liiga zná složení semifinálových dvojic. Mezi nejlepší čtyři postoupily nejúspěšnější týmy základní části, byť Nokian musel svou pozici obhájit až v rozhodujícím 7. zápase proti Happee. Classic nyní čeká série právě proti Nokianu a Oilers si to rozdají s TPS.

V závěrečném kole základní části SSL už většině týmů o nic nešlo a na výsledcích to bylo vidět. V 7 zápasech padlo 113 gólů! Nejsledovanějším zápasem byl souboj Pixba a Kalmarsundu. Domácí potřebovali nutně vyhrát, aby v tabulce poskočili do play off. Navíc se zápas zvrhul v souboj o vítězství v kanadském bodování. Kalmarsund vedl už 0:6, ale...

Také ve Švýcarsku skončila dlouhodobá část a začne play off. Švýcaři v průběhu základní části rozdělili tabulku a v její horní části bojovalo 6 nejlepších týmů o co nejlepší umístění, v dolní části se dva týmy mohly prokousat do vyřazovacích bojů a zbytek musí hrát o záchranu. Těmi šťastnými byli nakonec Langnau a WaSa. Ti se přidali k elitní...

F-liiga došla jako první k závěru základní části a stojí před startem play off. Největším favoritem na titul je opět finský hegemon Classic SC, ale za jeho zády se sešikovala silná smečka pronásledovatelů v čele s duem Oilers - TPS. Vyřazovací část začíná ve čtvrtek a my se podíváme na jednotliové série.

Před pár týdny jsme psali o tom, že Falun po sezóně opustí jeho úspěšný trenér Thomas Brottman, který vytvoří s Niklasem Nordénem tandem u švédské reprezentace. Od té doby se spekulovalo, kdo svérázného trenéra u kormidla nahradí.

Ve Švédsku se hrají nejlepší florbalové soutěže světa, což by samo o sobě mohlo stačit. Ale v zemí tří korunek se dějí nejzajímavější věci a na poli manažerském. Naše problémy se pak někdy mohou zdát jako bouře ve sklenici vody. Podíváme se na několik zajímavých kauz posledních měsíců.

Velké vzrušení vyvolala čtvrteční informace o možném přerušení soutěží ve Švédsku. Tato situace by se samozřejmě dotkla mnoha hráčů a hráček, kteří odcestovali na sever trénovat a hrát v době, kdy v Česku nemohou. V pátek dopoledne se na webu innebandy.se objevil článek, který vnáší do situace světlo. Otázkou je na jak dlouho.

I ve druhém zápase po příjezdu do Švédska nastoupil Filip Forman v základní sestavě Kalmarsundu. V prvním zápase proti Dalenu se rozkoukával ve třetí lajně a připsal si jednou asistenci. Ve středečním utkání proti Växjo se jeho role ještě zvýraznila a připsal si první branku v SSL, která navíc byla vítězná.

S menším zpožděním, které samozřejmě způsobil COVID-19, startuje nejkvalitnější florbalová soutěž světa švédská SSL. V průběhu léta ze Švédska zmizel Ondřej Němeček, ale byl v týmu Linkopingu nahrazen Josefem Rýparem: Úplnými nováčky jsou brankář Jan Eckhardt a Jonáš Kreysa, které si vytáhl Höllvikens, takže budeme v SSL sledovat pětici českých...

Jaro ve Švédsku je hodně horké. Z venku to vypadá, že koronavirus a následné ukončení sezóny způsobilo ve Švédsku zdaleka největší zmatky ze všech evropských soutěží. Švédi jako jediné totiž sezónu ukončilo a následně úředně rozhodli postupech a sestupech.