Reprezentace

Novinky z národních týmu

Světový šampionát juniorek ve Finsku odstartuje už za měsíc. České florbalistky na něm budou obhajovat historické stříbro z uplynulého ročníku. Trenér Tomáš Martiník zveřejnil nominaci hráček, mezi nimiž nechybí ani dvě bronzové medailistky z mistrovství světa žen Karolína Klubalová a Anna Brucháčková!

Doba bramborová končí. České florbalistky přivezou z dalekého Singapuru bronzové medaile, což je pro český ženský florbal historický úspěch. První a dosud jedinou medaili totiž Češky získaly v roce 2011 v St. Gallenu. Druhá historická medaile je bezesporu úspěch, ale neměla by překrýt mnoho otazníků, na které je potřeba najít odpovědi před...

Skvělý turnaj EFT mají za sebou oba reprezentační výběry, když celý turnaj ovládly. Junioři bez ztráty jediného bodu, muži s nájezdovou prohrou proti Finsku. Cykly obou národních týmů jsou sice teprve v začátku, přesto se jedná o velký úspěch a příslib směrem k dalším světovým šampionátům.

Trenér národního týmu žen Lukáš Procházka oznámil nominaci na nadcházející mistrovství světa, které se bude konat už za necelý měsíc v Singapuru. Ve výběru nechybí zkušené opory jako pamětnice dosud jediné medaile kapitánka Eliška Krupnová a brankářka Jana Christianová. Na šampionát odletí také pětice stříbrných medailistek z posledního mistrovství...

V neděli skončilo 12. MS juniorů, které tentokrát hostil dánský Frederikshavn a českému florbalu tentokrát moc radosti nepřineslo. Svěřenci Matěje Klucha se vrátili bez medaile a to se stalo naposledy v roce 2013, kdy v týmu působili hráči jako Valeš, Gruber či Kisugite.

Zajímavá novinka se v uplynulých dnech objevila na respektovaném serveru Innebandymagazinet. Generální sekretář IFF John Liljelund, který působí na MS juniorů v roli odborného komentátora prohlásil, že legendární Mika Kohonen míří k české reprezentaci.

Od včerejška známe vyvolenou dvacítku hráčů, kteří si zahrají na juniorském MS v Dánsku. Po českých hřištích ale samozřejmě běhá daleko víc talentovaných mladíků. Proto se pojďme podívat na to, která jména zůstala mimo nominaci.

Už za necelý měsíc čeká juniorskou reprezentaci světový šampionát, který bude hostit dánský Frederikshavn. Trenér Matěj Klucho se svým realizačním týmem dnes představil dvacítku florbalistů, které čeká boj o obhajobu zlaté medaile.

Po dobu celého šampionátu jsme dávali našim čtenářům možnost hodnotit výkony jednotlivých hráčů. Naši čtenáři toho hojně využívali a získali jsme tak poměrně zajímavý vzorek. Celkově po 6 zápasech na MS ve Švýcarsku přišlo více než 350 hodnocení, což výrazně překonalo naše očekávání a moc za to děkujeme!

Ve finále MS se čeští hráči rozhodně ani nepřiblížili svému maximu a obhájci titulu ze Švédska si celkem bez problémů došli pro jubilejní trofej. Tenhle fakt se odrazil i na hodnocení našich čtenářů. Nejlépe hodnoceným českým hráčem byl Ondřej Němeček, na druhé straně nalezneme již poněkolikáté Filipa Formana, Lukáše Punčocháře a Toma Ondruška,...