Reprezentace

Novinky z národních týmu

V neděli skončilo 12. MS juniorů, které tentokrát hostil dánský Frederikshavn a českému florbalu tentokrát moc radosti nepřineslo. Svěřenci Matěje Klucha se vrátili bez medaile a to se stalo naposledy v roce 2013, kdy v týmu působili hráči jako Valeš, Gruber či Kisugite.

Zajímavá novinka se v uplynulých dnech objevila na respektovaném serveru Innebandymagazinet. Generální sekretář IFF John Liljelund, který působí na MS juniorů v roli odborného komentátora prohlásil, že legendární Mika Kohonen míří k české reprezentaci.

Od včerejška známe vyvolenou dvacítku hráčů, kteří si zahrají na juniorském MS v Dánsku. Po českých hřištích ale samozřejmě běhá daleko víc talentovaných mladíků. Proto se pojďme podívat na to, která jména zůstala mimo nominaci.

Už za necelý měsíc čeká juniorskou reprezentaci světový šampionát, který bude hostit dánský Frederikshavn. Trenér Matěj Klucho se svým realizačním týmem dnes představil dvacítku florbalistů, které čeká boj o obhajobu zlaté medaile.

Po dobu celého šampionátu jsme dávali našim čtenářům možnost hodnotit výkony jednotlivých hráčů. Naši čtenáři toho hojně využívali a získali jsme tak poměrně zajímavý vzorek. Celkově po 6 zápasech na MS ve Švýcarsku přišlo více než 350 hodnocení, což výrazně překonalo naše očekávání a moc za to děkujeme!

Ve finále MS se čeští hráči rozhodně ani nepřiblížili svému maximu a obhájci titulu ze Švédska si celkem bez problémů došli pro jubilejní trofej. Tenhle fakt se odrazil i na hodnocení našich čtenářů. Nejlépe hodnoceným českým hráčem byl Ondřej Němeček, na druhé straně nalezneme již poněkolikáté Filipa Formana, Lukáše Punčocháře a Toma Ondruška,...

Možná jen prvních 7 minut finálového zápasu jsme mohli reálně pomýšlet na zlato z letošního MS. Pak přišla první branka Švédska a od té chvilky měli obhájci titulu zápas plně ve své režii. I přes velikou snahu v poslední části hry jsme se nedokázali přiblížit a nakonec zápas skončil výsledkem 9:3. Pro Českou republiku je to přesto historický...

V semifinále MS nedali čeští hráči Švýcarsku žádnou šanci. Před domácím publikem udělali ze švýcarské obrany ementál a to se samozřejmě projevilo i ve známkách. Přestože tentokrát nikdo úplně nevynikal nad ostatní, průměrná hodnota byla velmi vysoká. Nejlepší průměrnou známku dostali Adam Hemerka a Marek Beneš, naopak nejhůře si vedl Matyáš...

Našlapaná Swiss Life Arena v Curychu Čechy neusmažila! Češi šli prakticky z první střely do vedení, Švýcaři pak sice skóre otočili, ale následně vzala zápas do rukou první česká formace kolem Filipa Langera. Do poslední části hry šli Češi s vedením 7:3 a domácí tým už nenašel morální ani fyzické síly ke zdramatizování. Češi se tak podruhé v...

I po čtvrtfinálové zápase jsme poprosili své čtenáře o hodnocení jednotlivých hráčů českého týmu. Tentokrát jste byli spokojeni a v průměru dostali hráči nejvyšší známky z dosavadních zápasů. Snad je to dobrá předzvěst před sobotním semifinálovým zápasem proti domácímu Švýcarsku!