Kisugite má titul, Pixbo na něj nedosáhlo

25.04.2021

V sobotu se hrála dvě Superfinále a v obou mělo Česko své zástupce! Ve Švýcarsku finišovala mužská NLA a superfinálový zápas ovládl Köniz, v jehož kádru najdeme i českého reprezentanta Martina Kisugiteho. Naopak Eliška Krupnová s Denisou Ratajovou na titul z SSL nedosáhly. Jejich Pixbo podlehlo Thorengruppenu.

Ve finále NLA proti sobě stanuly Köniz a Wiler. Jak už to u rozhodujících zápasů bývá, žádná strhující podívaná plná branek to nebyla. Rozhodlo se prakticky už v první třetině. Za stavu 1:1 dal Köniz dvě šťastné branky. V obou situacích si obránci Wileru srazili míček do vlastní sítě. Vítězná branka je v oficiálních statistikách připsána Kisugitemu, ačkoliv u situace vůbec nebyl.

Wiler snížil ve 37. minutě, když skvělý přesilovkový pas Dudoviče uklidil do sítě Väänänen. Další míček už Patrick Eder za svá záda nepustil a Köniz se tak mohl radovat z dalšího titulu a v centru oslav byl samozřejmě i český obránce Martin Kisugite. Naopak otec a syn Sikorové museli zkousnout porážku.

Vyrovnané utkání nabídlo i finále ženské SSL. V první části hry se dostal do vedení Thoren, ale za Pixbo kontrovalo české duo. Denisa Ratajová využila přihrávky Elišky Krupnové. Nazačátku druhé třetiny šlo Pixbo do vedení 3:1, ale 3 vteřiny před koncem třetiny Thorengruppen snížil.

Branka do šatny zřejmě Pixbem otřásla a ve třetí třetině začaly řádit sestry Kauppi. Oona zaznamenala jednu branku, Veera hned dvě. Pixbo 43 vteřin před koncem snížilo, ale vyrovnat už nezvládlo. Thorengruppen, který přes sezónou nahradil finančními problémy zmítané IKSU, slavil hned v první sezóně titul.