Wiler do play off až ze 4. příčky

09.03.2021

Také ve Švýcarsku skončila dlouhodobá část a začne play off. Švýcaři v průběhu základní části rozdělili tabulku a v její horní části bojovalo 6 nejlepších týmů o co nejlepší umístění, v dolní části se dva týmy mohly prokousat do vyřazovacích bojů a zbytek musí hrát o záchranu. Těmi šťastnými byli nakonec Langnau a WaSa. Ti se přidali k elitní šestici a nejlepší trojka si pak vybrala soupeře pro čtvrtfinálové série.

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

GC Curych (1) : Waldkirch-St. Gallen (8)

Curych v posledních letech pomalu přebírá roli nejdominantnějšího švýcarského týmu a letos to jen potvrdil. Ovládl takzvanou Master Round a do play off jde v pozici největšího favorita. Narozdíl od hlavních rivalů spoléhají kobylky hlavně na švýcarské hráče. Mezi největší opory patří reprezentanti Pascal Meier, Claudio Laely, Paolo Riedi, Christoph Meier nebo Joël Rüegger.

St. Gallen si musel účast v play off vybojovat v Challenge Round a postup těsně uhájil před Ustrem. Také St. Gallen se spoléhá hlavně na domácí hráče. Sice na jeho soupisce nalezneme cizince, ale klíčovou roli nehrají. V souboji těchto dvou týmů nemůže být o postupujícím pochyb.

TIP REDAKCE: 4:0

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

Alligator Malans (2) : Tigers Langnau (7)

Druhé místo nakonec ukořistili hráči Malans a je to po letech opět výrazný krok nahoru. V týmu Malans najdeme zajímavé cizince Nurmelu či Vestlunda, ale klíčovou roli hrají švýcarští reprezentanti Hartmann, Braillard nebo řízný obránce Berry. Špatnou sezónu bohužel prožívá Lukáš Veltšmíd, kterého trápí zranění.

Langnau byli zvyklí na daleko lepší umístění a boj o holý život v Challenge Round jim asi moc po chuti nebyl. Nicméně to zvládli a teď mohou ukázat, že mají na víc. Nicméně kádr Tigers už není co býval. Největší hvězdou je Simon Flühmann a nedá se čekat že by jeho tým mohl Malans vyřadit.

TIP REDAKCE: 4:0

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

Floorball Köniz (3) : HC Rychenberg  (6)

Třetí místo nakonec připadlo na Köniz. Ten má ve svém středu Manuela Maurera, který už s týmem jeden titul vyhrál a po sezóně by měl odejít do SSL. K ruce má řadu kvalitních cizinců v čele s Martinem Kisugitem, který odehrál výbornou sezónu. V týmu je i Simon Jirebeck či Jyrki Holopainen. Velkou výhodou může být i zkušený brankář Eder.

Rychenberg prožil zvláštní sezónu. Na jejím začátku se hodně trápil, následně přišlo zlepšení a klidný postup do play off se dá považovat za úspěch. V průběhu sezóny přišel Rychenberg o svou hlavní hvězdu Jamiho Manninena, který se rozhodl pro návrat do vlasti. Špatnou sezónu prožil Patrik Dóža a bude zajímavé sledovat, jak se motivuje proti týmu, se kterým získal titul. 

TIP REDAKCE: 4:2

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

Wiler-Ersigen (4) : Zug United (5)

Museli bychom asi hodně dlouho pátrat, abychom našli sezónu, ve které šel Wiler do play off z tak nízké pozice. Dlouho to vypadalo lépe, ale konec Master Round týmu Radka Sikory nevyšel. Pokud většina výše zmíněných týmů věřila spíš domácím hráčům, poslední čtvrtfinále je opakem. Tři nejproduktivnější hráči Wileru jsou cizinci. K Dudovičovi, Pylsymu a Savonenovi musíme přičíst ještě kapitána Tatu Väänänena, který sice není tolik produktivní, ale jeho vliv na hru týmu je extrémní.

Páté místo je pro Zug zřejmě úspěch. Klub nasadil v průběhu sezóny hned 5 Švédů a především dvojice André Andersson - Alexander Hallén má na výkony týmu obrovský vliv. Bez jejich produktivity nemůže Zug na semifinále ani pomyslet a bude zajímavé sledovat, jak je Wiler pokryje.

TIP REDAKCE: 4:1

V boji o švýcarský titul se představí kvartet Martin Kisugite, Patrik Dóža, Radek Sikora mladší a potencionálně Lukáš Veltšmíd. To o záchranu si ve čtyřech týmech zahraje hned 6 Čechů. Daniel Šešulka by s Churem neměl mít se záchranou problém. Martin Pražan a Ondřej Svatoš by to s Ustrem také měli zvládnout, ale na paty jim bude šlapat Thun. V jeho kádru září David Šimek s Josefem Pluhařem. Patrně bez šance je Sarnen Jana Daniše.