Finsko zná semifinalisty, Kotilainen končí

17.03.2021

F-liiga zná složení semifinálových dvojic. Mezi nejlepší čtyři postoupily nejúspěšnější týmy základní části, byť Nokian musel svou pozici obhájit až v rozhodujícím 7. zápase proti Happee. Classic nyní čeká série právě proti Nokianu a Oilers si to rozdají s TPS.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Classic sice jeden zápas ztratil a to 3:7, ale jinak byl suverénní. Ve zbylých 4 zápasech bylo skóre 34:11. LaSB se nepovedlo bránit první formaci Classicu a jen duo Johannson - Salin dohromady nastřádalo 13 branek a 23 bodů.

Série mezi Oilers a Indians přinesla hodně vyrovnané zápasy, ale koncovky zpravidla patřily Oilers. Hned dvakrát olejáři vyrovnávali zápas v poslední minutě a vždy následně zvládli i prodloužení. Obě zmíněné vyrovnávací branky vstřelil Markus Markkola, který byl také nejproduktivnějším mužem série. 

TPS Turku sice ztratilo první utkání, ale následně už SPV nedalo čuchnout, byť poslední dva zápasy série skončili rozdílem jediné branky. TPS se mohlo opřít o zkušené duo Miko Kailiala - Mikko Hautaniemi. Dohromady posbírali 18 bodů a potvrdili čísla ze základní části.

Série mezi Nokianem a Happee přinesla všechno. 7 zápasů, debakl, vyrovnané zápasy, skvělé individuální výkony, disciplinární tresty a obrat v sérii ze stavu 1:3. Musel rozhodnout až poslední možný zápas, který pro sebe ukradl Nokian. Fantomem série byl Peter Kotilainen, který posbíral 17 kanadských bodů, ale zároveň v posledních dvou zápasech bodoval pouze za už rozhodnutého stavu. A tak byl nakonec hrdinou Mikko Laakso, který poslední dva zápasy víceméně rozhodl.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Classic (1) : Nokian (4)

Obhájce trofeje by byl favoritem proti komukoliv. Nokian navíc do série vstoupí po velmi náročné sérii a roli by tak mohla hrát i fyzická únava. Na druhé straně pozitivní energie po otočení série může také něco přinést. Classic je finským hegemonem a pokud bude chtít Nokian uspět, bude muset zkrotit ofenzivní hvězdy soupeře. Salin a Johansson rozjeli play off ve velkém stylu, ale v záloze jsou i Lastika, Salo či ofenzivní obránce Lamminen.

Nokian celou čtvrtfinálovou sérii krotil Petera Kotilainena, ale nyní bude mít soupeř daleko víc zbraní. Zároveň Happee velmi slušně krylo nejlepší ofenzivní trio základní části. Pokud chce Nokian pomýšlet na postup, musí trio Henri Johansson - Joona Rantala - Nico Jonaeson v ofenzivě hodně přidat.

TIP REDAKCE: 4:1

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Oilers (2) : TPS (3)

V základní části to spolu měli 1:1 na zápasy, když si oba týmy podržely výhodu domácího prostředí. Čtvrtfinále oba týmy vyhrály 4:1 na zápasy a mají tak velmi podobnou vstupní pozici. Oilers se v průběhu sezóny vyprofilovali do role největšího vyzyvatele Classicu a ve čtvrtfinále ukázali i velkou vůli. I v play off se mohou spolehnout na bratry Kainulaineny a Markuse Markkolu a krytí této trojice bude pro TPS velkou šichtou. 

TPS je trochu nenápadnou silou, ale v kádru týmu z Turku se skrývají velké zkušenosti i dovednosti. Jmenovat můžeme produktivní duo Hautaniemi - Kailiala, v obraně pak vládne Lauri Stenfors, který ve čtvrtfinále zapsal i 5 bodů.

TIP REDAKCE: 4:3