Kdo získá Švýcarské zlato? Sikora nebo Kisugite?

18.04.2021

Švýcarská NLA zná finalisty. Náročnou sezónou nakonec nejlépe prošly Köniz a Wiler tedy 3. a 4. tým po základní části. Máme tak jistotu, že letos v NLA zvítězí český hráč. Na straně Könizu hraje Martin Kisugite a v dresu Wileru Radek Sikora mladší, na kterého z lavičky dohlíží jeho otec.

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

Köniz patří dlouhodobě k elitě švýcarské NLA a v sezóně 2017/18 slavil titul. Tehdy u toho byli například Jan Zaugg, Patrik Dóža a především Manuel Maurer. Právě s ním jsou hodně spjaty úspěchy klubu v posledních letech. Poté, co si vyzkoušel švédskou SSL, se vrátil do Könizu a letos ho opět dotáhl do finále. V dlouhodobé části skončil Köniz na 3. místě, ve čtvrtfinále zdolal Langnau a v semifinále favorizované Malans. V elitní patnátce kanadského bodování nalezneme hned 6 hráčů týmu. Lídrem je Pascal Michel a za ním jsou seřazeni Stefan Hutzli, zmíněný Manuel Maurer, Jonas Ledergerber, Manuel Engel a Simon Jirebeck. Z brány vše jistí Patrick Eder a obrana je vyztužena zahraničními posilami Martinem Kisugitem a Jyrki Holopainenem.

Wiler v posledních letech mění kádr a letos zažil asi nejstrastiplnější cestu do finále. V základní části byl až na 4. místě a ve čtvrtfinále musel s Zugem bojovat až do rozhodujícího sedmého zápasu. Právě vítězství v něm asi Wiler nakoplo. Protože v semifinále s největším favoritem soutěže hráči doslova excelovali a Grasshopper Zürich porazili 4:1 na zápasy. Hlavní hybnou silou Wileru je finské trio. Obraně vládnou Tatu Väänänen a Krister Savonen, v útoku řádí Joonas Pylsy, který je nejproduktivnějším hráčem play off. Spolu s ním se o produktivitu starají hlavně Marco Louis a slovenský střelec Michal Dudovič.

Poté, co vypadly dva nejlepší týmy základní části Grasshopper Zürich a Malans, je finále otevřené a tipovat, kdo 24.4. zvedne nad hlavu pohár, je skoro nemožné. Pokud byste to po nás přesto chtěli, tak říkáme Wiler.