Falun administrativně do Superfinále, vyzve Storvretu!

22.04.2021

Švédsko se sice s koronavirem pere bez lockdownů a výrazných omezení, ale jeho florbalová soutěž nakonec byla zasáhnuta nejpalčivěji. Semifinále mezi Kalmarsundem a Falunem bylo přerušeno kvůli pozitivním testům na obou stranách, a přestože se všichni zainteresovaní snažili najít cestu, jak rozhodnout na hřišti, nakonec se to nepovedlo. Falun tak administrativně postupuje a v Superfinále se utká se Storvretou.

foto: Adam Troy
foto: Adam Troy

Začněme u vítěze základní části. Storvreta vyzvala Mullsjö a měla až nečekaně hodně problémů. Papírový outsider vedl 2:1 na zápasy a mohl se doma dostat do výrazného trháku. Jenže favorit zabral, utkání na hřišti soupeře zvítězil 12:4. Pátý zápas došel až do nájezdů a Storvreta je pro sebe urvala. O nic méně dramatický nebyl ani šestý zápas. Storvreta stáhla vedení Mullsjö v poměru 6:3 a v prodloužení ji Henrik Stenberg poslal do Superfinále!

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

Druhé semifinále nabídlo drama na hřišti i mimo něj. Falun prodal své zkušenosti z vyřazovacích bojů a dostal se do vedení 3:0 na zápasy. Hrozbu konce sezóny Kalmarsund odvrátil vítězstvím 5:4 na hřišti Falunu, ale následně zasáhl koronavirus. Přestože byla snaha rozhodnout na hřišti, a SSL dokonce posunula termín mužského Superfinále, musela se nakonec série rozhodnout u zeleného stolu.  "Náš tým je v karanténě minimálně do 24. dubna, poté by měli hráči ještě zhruba 7 až 10 dní odpočívat. Z tohoto je zřejmé, že nebudeme moci nastoupit ke zbylým zápasům. Cena za to, že bychom nastoupili s ne úplně vyléčenými hráči, by mohla být vysoká," napsal Kalmarsund ve svém vyjádření. Zdraví hráčů bylo v tuto chvíli na prvním místě.

Falun, který je koronavirem také zasažen, tedy postoupil do Superfinále, které je na programu 2. května. V rozhodujícím zápase se utkají dva suveréni posledních let. Storvreta půjde do posledního zápasu jako favorit a jednoznačný vládce dosavadní sezóny. Pro Falun to bude konec jedné éry, neboť se tímto zápasem s klubem rozloučí trenér Thomas Brottman a to bude jistě pořádná motivace.

foto: Pixbo Wallenstam
foto: Pixbo Wallenstam

Už 24. dubna se odehraje ženské finále a pro českého fanouška bude hodně zajímavé. Team Thorengruppen, který před sezónou nahradil legendární IKSU, vyzve Pixbo Wallenstam, které má v kádru hned trojici českých hráček v čele s nejlepší florbalistkou světa Eliškou Krupnovou. Ta se spolu s Denisou Ratajovou řadí k hlavním hvězdám lišek.