Classic urval finále! Vyzyvatelem budou Oilers

03.04.2021

Už to vypadalo, že se finále finské nejvyšší soutěže bude muset obejít bez hegemona posledních let. Classic však dokázal svou velikost a může se těšit na finálovou sérii, ve které ho vyzvou Oilers a dají se očekávat fantastické bitvy.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Úřadující finský mistr v sérii dvakrát vedl, ale Nokian vedený Joonou Rantalou dokázal ovládnout zápasy číslo 4 a 5 a měl v rukách matchball. Jenže právě v této chvilce se ukázala velikost Classicu a hlavně obrovská síla hlavních individualit týmu. Šestý zápas na hřišti Nokianu vyhrál Classic 7:2 a o 5 branek se postarala dvojice Eemeli Salin - Sami Johansson. V rozhodujícím sedmém zápase pak Classic na domácí půdě deklasoval soupeře 10:4 a sniper Sami Johansson zaznamenal hned 5 branek. 

Naopak Joona Rantala v posledních dvou zápasech nebodoval a podobně špatně si vedli i jeho kumpáni z útoku Jonaeson a Henri Johansson. Bez příspěvku své elitní formace neměl Nokian šanci a končí tedy těsně před branami finále. 

Druhé semifinále ovládli Oilers, kteří v prodloužení šestého zápasy srazili TPS Turku. TPS vedlo 2:1 na zápasy, ale následně už vždy uspěli pouze Oilers. Rozhodující branku v prodloužení vstřelil Justus Kainulainen. Jeho tým se tradičně mohl spolehnout na své dvě produktivní formace, ve kterých řádí bratrské dvojice doplněné o Markuse Markkolu. 

Turku se prezentovalo disciplinovanou defenzivou a vpředu zářil stožár jménem Mikko Hautaniemi. Toho v produktivitě doplňoval Miko Kailiala, ale k úspěchu by TPS potřebovalo ještě nějakou další individualitu.

Ve finále nás tedy čeká souboj svou nejlepších týmů základní části. Oilers se již několik let připravují k útoku na titul a letos mají ideální příležitost. Dravé mládí dobře doplňují zkušení borci v čele s Casperem Pfitznerem, který by rád získal na sklonku kariéry titul. Výhodou Oilers by mohly být dvě velmi produktivní formace.

Na druhé straně stojí elitní lajna Classicu, ze které vyčnívají dva nejproduktivnější hráči play off. Sami Johansson a Eemeli Salin dohromady nasázeli 37 branek! Otázkou je, zda bude schopen s produktivitou pomoci i zbytek týmu. Pro Classic rozhodně budou hrát zkušenosti a vítězná mentalita.

Můžeme se těšit na skvělé ofenzivní bitvy, vynikající individuality, hodně napadání a nejasný výsledek. My jsme se v redakci shodli, že titul získá vyzyvatel - tedy Oilers!