Začíná semifinále SSL!

04.04.2021

Zatímco ve Finsku se pomalu chystají na start finálové série, Švédsko upírá své zraky ke startu semifinále SSL. Mezi poslední kvarteto nejlepší ligy světa se probojovaly první čtyři týmy dlouhodobé části. Papírové předpoklady říkají, že by si v Superfinále měla zahrát Storvreta, naopak souboj Kalmarsundu s Falunem slibuje obrovskou zápletku.

foto: Adam Troy
foto: Adam Troy

Porazí konečně Storvreta Mullsjö?

Storvreta ovládla základné část a ve čtvrtfinále zdolala Växjo 4:1 na zápasy. Přestože se musí obejít bez Alexandra Rudda v jejím kádru najdeme dostatek kvality a především zkušeností. O produktivity Storvrety se nejvýrazněji stará Albin Sjögren, který zaznamenal v 5 zápasech 14 bodů (7+7). Kromě kolegů útočníků ho výrazně doplňují bombarďáci z obrany. Tobias Gustafsson a Robin Nilsberth dohromady posbírali 17 bodů.

Proto týmu z Uppsaly bude stát Mullsjo. Tento tým je pověstný svou hrou na hranici pravidel a zápasy proti němu budou rozhodně bolet. Mullsjö si ve čtvrtfinále poradilo s Dalenem 4:2 na zápasy. V první patnáctce bodování play off sice nenajdeme žádného zástupce týmu, ale hned 8 hráčů posbíralo ve čtvrtfinále alespoň 5 bodů. 

Zajímavostí je, že v základní části ovládlo oba zápasy Mullsjö. Doma to bylo v prodloužení a venku za 3 body. Přesto favorizujeme suveréna základné části a předpokládáme jeho výhru 4:2 na zápasy.

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

Prolomí Kalmarsund nadvládu gigantů?

Série mezi Kalmarsundem a Falunem nabízí hodně příběhů. Tím hlavním je určitě pohádková sezóna Kalmaru. Ten prožil skvělý podzim a dlouho vládnul tabulce SSL. Nakonec přišlo pár ztrát, ale konečné druhé místo je určitě úspěch. Falun naopak prožíval zlý úvod sezóny a spekulovalo se o konci jedné generace. Jenže Falun se zvedl a nakonec nebyl daleko za Kalmarsundem. 

Druhou linkou je určitě Patrik Bäck. Muž, který stál za vzestupem Falunu, přesídlil do Kalmarsundu a pod jeho rukama se rodí další stoj na výhry. Když jsme u osobností mimo hřiště, musíme zmínit Thomase Brottmana. Ikonický trenér po sezóně odchází k reprezentaci a Falun nebude chtít opouštět jako poražený semifinalista.

Kalmarsund si ve čtvrtfinále poradil s Linköpingem 4:1 na zápasy a zářil především Marcus Johansson. Ten zaznamenal v 5 zápasech 15 bodů (8+7). Pro úspěch Kalmaru bude potřeba Kim Nilsson. A právě tam může být problém. Podle informací ze Švédska byl elitní útočník pozitivně testován na Covid a bude muset vynechat minimálně první utkání.

Falun, který prochází velkým omlazením, porazil ve čtvrtfinále Helsingborg 4:2. Produktivitu Falunu táhne neúnavný Alexander Galante Carlström, který je nejlepším střelcem play off a už zaznamenal 9 branek. Ve vyřazovacích bojích podává skvělé výkony také velezkušený Johan Samuelsson a neocenitelný je přínos navrátilce Jonase Adrianssona. 

V základní části se dvakrát radoval Kalmarsund. V domácím zápase vyhrál s velkým přispěním Filipa Formana 9:8 a na půdě Falunu v prodloužení rozhodoval Kim Nilsson. I přes výše zmíněné tipujeme na postup Falun a to v poměru 4:3 na zápasy.