Extraliga žen

 Sledujte dění v české nejvyšší soutěži žen

Článek o odchovancích v superligových týmech vás zaujal, takže jsme využili Oficiální průvodce florbalovou sezonou ještě jednou a podívali jsme se na ženskou Extraligu. Opět jsme využili jednu z kolonek u hráček, která říká, ve kterém klubu zahájily svou florbalovou cestu.

Pomalu se blíží uzávěrka přihlášek do soutěží a začínají probublávat spekulace o tom, jak bude v nové sezoně vypadat nejvyšší soutěž žen. Český sport a florbal nevyjímaje je zužován nedostatkem financí. Roky Covidu, následná energetická krize a snížená podpora vlády mohou zapříčinit, že se nejeden klub dostane do potíží. A zdá se, že to z části...

Od neděle známe i účastníky ženského Superfinále a stejně jako v případě mužů se na bitvu o zlato podíváme skrz trenéry. Ani jeden z trenérů, kteří chystají své týmy, nemá za sebou vítězné Superfinále. Pro Jakuba Robenka to bude úplná premiéra, Lukáš Procházka už byl u tří neúspěšných pokusů, byť pouze jednou v roli hlavního trenéra.

Složení Superfinále Extraligy žen bude letos stejné jako v předchozích dvou případech. Jenže před touto sezónou by to tipoval málokdo. Zatímco na superfinálovou účast Vítkovic se snad ani nevypisovaly kurzy, Chodov měl být spíše ligovým otloukánkem.

Základní část Extraligy žen je minulostí! Ovládly ji suverénní Vítkovice, které neztratily během 22 zápasů ani bod. Překvapením ročníku je jednoznačně Chodov, který pro sebe urval druhé místo, přestože se před sezónou počítalo, že by mohl padnout i mimo elitní čtyřku. Velká bitva se odehrávala do poledního kola o osmé místo zaručující postup do...

Sportovní svazy v uplynulých týdnech jednaly s Národní sportovní agenturou (NSA) a Vládou ČR o možnostech uvolnění českého sportu. Připravován je materiál, který by umožnil návrat k trénování v situaci, kdy se velká část veřejnosti pravidelně testuje. O vývoji jednal i Výkonný výbor Českého florbalu, který na základě aktuálních opatření rozhodl o...

Dlouho očekávaný souboj obou ostravských týmů přinesla tento víkend ženská Extraliga. Bitvu dvou největších aspirantů na titul ovládly Vítkovice domácí Vítkovice výsledkem 7:6. Kromě výsledku na první pohled zaujme seznam střelkyň.

O víkendu proběhly reprezentační akce mužů, juniorů a juniorek. Podle našich informací se každá z těchto akcí se řídila trochu jinými pravidly. V případě mužské a juniorské reprezentace se hráči sami antigenně testovali a přijeli na sraz s negativním testem. Reprezentace juniorek prošla PCR testem na startu soustředění. V průběhu či na konci...

Během pondělního odpoledne dostal Český florbal informaci o schválení žádosti o výjimku pro pokračování Extraligy žen. Kladné stanovisko dostal ČF od Ministerstva zdravotnictví ČR. Ke schválení přispělo doporučující stanovisko Národní sportovní agentury. O termínu restartu soutěže se teprve bude jednat.

Zatímco elitní pražské týmy Chodov a Tigers krvácí a hlásí jeden odchod do Švýcarska za druhým, tak oba ostravské týmy svou sílu minimálně udržely, spíše možná ještě posílily. Když se k tomu přidá soustavné posilování Tatranu, lze očekávat, že se tabulka Extraligy hodně promíchá.