Nejlepší lize světa vládne Falun!

02.05.2021

Hodně nejasností bylo kolem Superfinále SSL. Už jen administrativní postup Falunu přes Kalmarsund byl hodně diskutovanou věcí a do toho přišly karantény a pozitivní testy na obou stranách. Nakonec oba týmy nastoupili v takřka kompletních sestavách a největší absencí byla brankářská jednička Falunu Johan Rehn. Ale ani tato překážka Falun nezastavila a růžový tým oslavil 6 švédský titul za posledních 9 sezon.

foto: Svensk Innebandy
foto: Svensk Innebandy

Storvreta byla favoritem. V základní části byla o 11 bodů před svým soupeřem a přestože bylo semifinále s Mullsjö složité, dokráčela do Superfinále celkem v klidu. To Falun se kromě soupeřů potýkal i s nákazou ve svém týmu a do poslední chvíle se nevědělo s jakým kádrem nastoupí.

Byl to také poslední zápas Thomase Brottmana na lavičce Falunu před odchodem k národnímu týmu. A právě jeho tah byl jedním z rozhodujících. Brottman sestavil "superpětku" ve složení Jonas Adriansson, Emil Johansson, Alexander Galante Carlström, Johan Samuelsson, Rasmus Enström a právě oni byli u klíčových okamžiků, když se utkání lámalo. Nakonec vstřelila 4 branky a tu poslední přidal Victor Wettergren, pro kterého to byl první gól v letošním play off!

Storverta nemohla najít svůj rytmus a musela se před Falunem sklonit. Thomas Brottman se tak se svým týmem rozloučil nejlepším možným způsobem, Johan Samuelsson poprvé v kariéře zvedl nad hlavu pohár pro vítěze SSL a hrdinou byl i brankář Emil Lilja, který prožil největší zápas kariéry.

Storvreta již zbrojí na další sezonu, Falun čeká změna na pozici hlavního trenéra a celou SSL výzva sesadit tyto giganty z trůnu. Vždyť Falun a Storvreta vládnou SSL již 12 let v kuse!