Ostatní

Další novinky a zajímavosti ze světa florbalu

Florbalisté Bohemians zahajují velkou kampaň na podporu činnosti klubu. Cílem kampaně je vykrýt provozní ztráty způsobené mixem covidové pandemie, růstem cen energií a výpadkem podpory na provoz a údržbu sportovišť.

Chodov vydal po dvou týdnech od odehrání finálových zápasů letošní pohárové soutěže zajímavý minidokument, který diváky pouští za dveře šatny i na střídačky obou chodovských týmů. Pokud se vám podobné formáty vytvářené fotbalovými či hokejovými kluby líbí, mohlo by vás zaujmout i toto dílo.

Omluva

18.01.2024

rádi bychom se omluvili panu Davidu Zlatníkovi a klubu BLACK ANGELS. V článku, který se jich týkal, jsme uvedli spekulace, které se šíří florbalovým prostředím, ale nedali jsme panu Zlatníkovi ani klubu možnost se v článku vyjádřit a uvést informace na pravou míru. Tím jsme mohli poškodit dobré jméno pana Davida Zlatníka a klubu BLACK ANGELS, což...

Letošní ročník Champions Cupu se pomaličku blíží do finiše. Ve středu poznal nový formát prvního finalistu. Stal se jím Falun, který v bitvě švédských gigantů přetlačil v nájezdech Storvretu.

Hodně se přes léto změnila podoba 1. ligy. Kvarteto klubů ji opustilo a po dlouhých letech tak ve druhé nejvyšší soutěži neobjeví tým z Havířova. Spolu s Torepedem a Slovanem skončili o ligu níž i Petrovice a Jaroměř. S trochou nadsázky se tak z moravskoslezské ligy stala liga brněnská. Hned dva nováčci jsou totiž z Brna a okolí. Jedná se...

Po zkušenosti z roku uplynulého a při všech nejasnostech, které nás aktuálně provází v situaci kolem koronaviru, se toho moc odhadovat nedá. My jsme se o to přesto pokusili. Berte však naše tipy s nadsázkou. Chceme jimi spíš připomenout, co by nás mohlo v novém florbalovém roce čekat.

Podcasty jsou trendem doby a aktuální situace kolem koronaviru jim ještě víc nahrává. V podcastových aplikacích najdete tisíce pořadů různých formátů a zaměření. A tento trend se dostává i do florbalu. Co tedy poslouchat, když chcete, aby vám do uší proudily florbalové informace?

1. liga mužů se rozbíhá jako první ze všech celostátních soutěží. Druhá nejvyšší soutěž se v posledních letech rozrostla na 14 účastníků a nabízí týmům nepřeberné množství nacestovaných kilometrů. I z těchto důvodů není pro kluby příliš atraktivní a pád ze Superligy je považován za malou tragédie. A kdo tedy bude mít největší šanci vysvobodit se a...

V posledním článku jsme si připomněli juniorský bronz z roku 2015. Na další medaili nemusel český florbal čekat dlouho. Před MS 2017 Beneše s Jedličkou nahradili u reprezentačního kormidla Jiří Jakoubek a Jaroslav Berka. MS se v posunulo v rámci Švédska do Vaxjo a Češi opět slavili bronz. Pojďme opět po stopách jednotlivých hráčů.