Ostatní

Další novinky a zajímavosti ze světa florbalu

Hodně se přes léto změnila podoba 1. ligy. Kvarteto klubů ji opustilo a po dlouhých letech tak ve druhé nejvyšší soutěži neobjeví tým z Havířova. Spolu s Torepedem a Slovanem skončili o ligu níž i Petrovice a Jaroměř. S trochou nadsázky se tak z moravskoslezské ligy stala liga brněnská. Hned dva nováčci jsou totiž z Brna a okolí. Jedná se...

Po zkušenosti z roku uplynulého a při všech nejasnostech, které nás aktuálně provází v situaci kolem koronaviru, se toho moc odhadovat nedá. My jsme se o to přesto pokusili. Berte však naše tipy s nadsázkou. Chceme jimi spíš připomenout, co by nás mohlo v novém florbalovém roce čekat.

Podcasty jsou trendem doby a aktuální situace kolem koronaviru jim ještě víc nahrává. V podcastových aplikacích najdete tisíce pořadů různých formátů a zaměření. A tento trend se dostává i do florbalu. Co tedy poslouchat, když chcete, aby vám do uší proudily florbalové informace?

1. liga mužů se rozbíhá jako první ze všech celostátních soutěží. Druhá nejvyšší soutěž se v posledních letech rozrostla na 14 účastníků a nabízí týmům nepřeberné množství nacestovaných kilometrů. I z těchto důvodů není pro kluby příliš atraktivní a pád ze Superligy je považován za malou tragédie. A kdo tedy bude mít největší šanci vysvobodit se a...

V posledním článku jsme si připomněli juniorský bronz z roku 2015. Na další medaili nemusel český florbal čekat dlouho. Před MS 2017 Beneše s Jedličkou nahradili u reprezentačního kormidla Jiří Jakoubek a Jaroslav Berka. MS se v posunulo v rámci Švédska do Vaxjo a Češi opět slavili bronz. Pojďme opět po stopách jednotlivých hráčů.

COVID-19 nás připravil o zahraniční účastníky Czech Open a tím také o ten úplně nejlepší florbal. Všechny poháry tak zvedaly nad hlavu české týmy. Obě nejprestižnější kategorie ovládly týmy Vítkovic.

Letošní okleštěný a hodně specifický ročník Prague Games skončil a nejlepší zprávou je, že proběhl z hlediska všech opatření a zdraví účastníků bez problémů. Přestože se letos nezúčastnili, s výjimkou Slovenska, zahraniční účastníci, nabídl turnaj skvělou podívanou a velké emoce. Ostatně po dlouhé pauze v karanténě měli hráči a hráčky do florbalu...

Ani koronavirus nezabránil v uspořádání 17. ročníku mezinárodního turnaje Prague Games. Turnaj, který odstartuje ve středu 8. července, však bude úplně jiný než v minulých letech. Vzhledem k situaci ve světě bude turnaj poprvé v historii bez účastníků z tradičních florbalových zemí.

Už jsme se podívali na to, jak se prosadili medailisté z juniorských MS 2003 a 2007. Dnes se posuneme až do roku 2015. Tak dlouho čekala juniorská reprezentace na medaili z MS. Z turnaje ve švédském Helsingborgu ji přivezl tým vedený Luďkem Benešem a Michalem Jedličkou.

K florbalovému srpnu tradičně patří největší světový turnaj pro dospělé, kterým je pražský Czech Open. Letos se bude konat již 27. ročník a vzhledem k situaci ve světě bude v mnohém výjimečný. Bohužel však především v tom negativním slova smyslu.