Aktuality

Ty nejžhavější novinky z florbalového světa

Finále play off nejvyšší soutěže dorostenek zatáhlo pro sezonu 2022/23 oponu za šesti elitními soutěžemi. Mezi ty počítáme obě nejvyšší dospělé soutěže, obě juniorské ligy a také obě dorostenecké. Samozřejmě bychom mohli přičíst i 1. ligu mužů a teoreticky i MČR starších žáků, ale pro naše potřeby jsme se drželi pouze zmíněné šestice soutěží,...

V posledních dnech a týdnech se hodně mluví o potencionální změně formátu elitních florbalových zápasů na hrací čas 3 x 15 minut a s tím souvisejícím zúžením soupisek. Odehrála se tak nedávná kvalifikace pro MS 2022, v červenci se zkrácená hrací doba využije i na Světových hrách v USA a začíná se nahlas mluvit o tom, zda to není směr,...

Středeční finále nejvyšší juniorské soutěže zatáhlo pro sezonu 2021/22 oponu za šesti elitními soutěžemi. Mezi ty počítáme obě nejvyšší dospělé soutěže, obě juniorské ligy a také obě dorostenecké. Samozřejmě bychom mohli přičíst i 1. ligu mužů a teoreticky i MČR starších žáků, ale pro naše potřeby jsme se drželi pouze zmíněné šestice soutěží.

Elitní švýcarský klub Floorball Köniz dopoledne oznámil změny ve svém kádru pro sezonu 2022/23. Jednou z nich je i konec Martina Kisugiteho. Ten v červeném dresu strávil poslední dva ročníky a dokonce s týmem vyhrál NLA. A kam český reprezentant zamíří?

Zřejmě nejnáročnější sezóna ve florbalové historii je minulostí a je čas vyhlásit individuality, které si s ní poradili nejlépe. V rámci redakce jsme v jednotlivých kategoriích vybrali ty úplně nejlepší. Souhlasíte s námi?

Šílená sezóna skončila dvěma zápasy, které byly plné bláznivých momentů. Superfinále v UNYP ARENĚ mělo velmi důstojnou kulisu a rozhodně se o obou zápasech bude ještě dlouho mluvit.

Livesport Superliga čeká na start play off. Základní část se dohrála dle termínové listiny a nejvyšší mužská soutěž je na tom ze soutěží zdaleka nejlépe. U ostatních celostátních soutěží to zdaleka tak růžové není. Blíží se důležité datum 16. března, kdy zasedá Výkonný výbor Českého florbalu a rozhodně bude mít na stole velmi ožehavá témata.

Pro vetší atraktivitu jsme použili anglický název uzávěrky přestupů. Ta se v rámci Česka posunula až na 15. února. Během předchozích let nebyly počty transferů nijak vysoké, ale letošní nestandardní sezóna nahrávala překvapením i na přestupovém trhu.

Ve všech čtyřech elitních mužských soutěžích začíná vrcholit boj o postup do vyřazovací fáze a zdá se, že to bude opravdu na ostří nože! Událostí týdne se dá rozhodně nazvat také oficiální konec kariéry zřejmě nejlepšího hráče historie Miky Kohonena.