Aktuality

Ty nejžhavější novinky z florbalového světa

Tatran je králem florbalového světa! To samozřejmě každý ví a není potřeba o tom psát další odstavce. My jsme se rozhodli jen naservírovat ohlasy a mediální výstupy na jedno místo. Tak tady to máte!

Konec přestupního termínu nebývá ve florbale zdaleka tak zajímavou částí sezony jako ve fotbale či hokeji, přesto leden 2024 přinesl několik zajímavých přesunů. A velká část z nich netradičně vedla na trasa ze Superligy do 1. ligy. Zvučné posily přivítali největší favorité na postup.

V roce 2019 přišel Chodov s největší charitativní kampaní v historii českého florbalu klub se tehdy celý říjen převlékl do růžové barvy, aby podpořil Nadační fond Pink Bubble, který pomáhá onkologicky nemocným dětem a vrací je zpátky do normálního života. Prostřednictvím veřejné sbírky, příspěvků chodovských týmů i soupeřů a výtěžku z aukce...

Finále play off nejvyšší soutěže dorostenek zatáhlo pro sezonu 2022/23 oponu za šesti elitními soutěžemi. Mezi ty počítáme obě nejvyšší dospělé soutěže, obě juniorské ligy a také obě dorostenecké. Samozřejmě bychom mohli přičíst i 1. ligu mužů a teoreticky i MČR starších žáků, ale pro naše potřeby jsme se drželi pouze zmíněné šestice soutěží,...

V posledních dnech a týdnech se hodně mluví o potencionální změně formátu elitních florbalových zápasů na hrací čas 3 x 15 minut a s tím souvisejícím zúžením soupisek. Odehrála se tak nedávná kvalifikace pro MS 2022, v červenci se zkrácená hrací doba využije i na Světových hrách v USA a začíná se nahlas mluvit o tom, zda to není směr,...

Středeční finále nejvyšší juniorské soutěže zatáhlo pro sezonu 2021/22 oponu za šesti elitními soutěžemi. Mezi ty počítáme obě nejvyšší dospělé soutěže, obě juniorské ligy a také obě dorostenecké. Samozřejmě bychom mohli přičíst i 1. ligu mužů a teoreticky i MČR starších žáků, ale pro naše potřeby jsme se drželi pouze zmíněné šestice soutěží.

Elitní švýcarský klub Floorball Köniz dopoledne oznámil změny ve svém kádru pro sezonu 2022/23. Jednou z nich je i konec Martina Kisugiteho. Ten v červeném dresu strávil poslední dva ročníky a dokonce s týmem vyhrál NLA. A kam český reprezentant zamíří?

Zřejmě nejnáročnější sezóna ve florbalové historii je minulostí a je čas vyhlásit individuality, které si s ní poradili nejlépe. V rámci redakce jsme v jednotlivých kategoriích vybrali ty úplně nejlepší. Souhlasíte s námi?

Šílená sezóna skončila dvěma zápasy, které byly plné bláznivých momentů. Superfinále v UNYP ARENĚ mělo velmi důstojnou kulisu a rozhodně se o obou zápasech bude ještě dlouho mluvit.

Livesport Superliga čeká na start play off. Základní část se dohrála dle termínové listiny a nejvyšší mužská soutěž je na tom ze soutěží zdaleka nejlépe. U ostatních celostátních soutěží to zdaleka tak růžové není. Blíží se důležité datum 16. března, kdy zasedá Výkonný výbor Českého florbalu a rozhodně bude mít na stole velmi ožehavá témata.