Classic zametl s Oilers!

10.04.2021

Letošní sezóna měla být tou, ve které Classic přijde o svou dominanci na finskou nejvyšší soutěží. Už v semifinále proti Nokianu musel rozhodnout až v sedmém zápase a ve finále měl proti sobě zdatného vyzyvatele. Oilers budovali svůj tým k tomu, aby právě letos sesadil suveréna posledních let trůnu. Jenže to se nestalo. Hráči SC Classic ve finále svého soupeře úplně zničili a slaví další titul.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Náznak toho, co se bude dít, přišel už v rozhodujícím zápase semifinále. Trenérský štáb Classicu při zranění Pulkkinena posunul Nico Sala do obrany a na jeho místo vytáhl Ville Lastikku. Tahle elitní formace pak nasázela Nokianu v rozhodujícím zápase 7 gólů a o postupu bylo jasno.

Přesto se před startem finálové série mluvilo o tom, že Oilers mají sílu a šířku kádru, aby Classic z trůnu sesadili. Jenže nastal pravý opak. Členové první formace Classicu rozjeli velkou show a během čtyř zápasů zaznamenali včetně přesilovek 19 branek z celkových 28. Zbylé dvě lajny přidaly skvělou defenzivní práci, kterou eliminovaly největší hvězdy soupeře. Když se podíváme na porovnání finálových statistik, je to pro hvězdy Oilers smutný pohled. Classic dovolil soupeři pouze 8 branek a finálovou série opanoval při skóre 28:8! Absolutním králem série i play off byl Sami Johansson. V samotném finále si připsal průměrně 4 body na zápas (10+6) a v celém play off neuvěřitelných 28+17 v 15 zápasech. Na druhé straně se žádná z hvězd nedostala před 4 kanadské body a bratři Kainulainenové, bratři Iiskolové či Markkola jistě nebudou na tohle finále vzpomínat v nejlepším.

V F-liize se vrátila finálová série, ale král zůstává stejný. O možné ztrátě dominance se mluvilo už v době odchodů Pylsyho, Savonena či Rantaly, ale nestalo se. Nyní drží Classic titul za sezónu 2020/21, ale finští vlčáci mocně cení zuby. Vždyť jádro týmu hodně stárne, většině oporu už je přes 30 let, a je otázka, zda má trenérský štáb v rukávu nějaká další esa. To se dozvíme za rok. Oilers, Nokian či TPS určitě neházejí flintu do žita, ale letos se prostě museli sklonit před králem!