Švédské play off bez Pixba, Östholm vyhrál kanadské bodování!

13.03.2021

V závěrečném kole základní části SSL už většině týmů o nic nešlo a na výsledcích to bylo vidět. V 7 zápasech padlo 113 gólů! Nejsledovanějším zápasem byl souboj Pixba a Kalmarsundu. Domácí potřebovali nutně vyhrát, aby v tabulce poskočili do play off. Navíc se zápas zvrhul v souboj o vítězství v kanadském bodování. Kalmarsund vedl už 0:6, ale domácí začali stíhací jízdu. V čase 54:55 snížili na 9:10, ale srovnat nedokázali. Martin Östholm si připsal 3 asistence a s celkovým součtem 64 bodů (30+34) vyhrál kanadské bodování SSL. Stíhající Kim Nilsson zaznamenal 2+3, ale nakonec o bod zaostal. Nejlepším střelcem se stal Alexander Galante Carlström, který zaznamenal 42 branek.

foto: Pixbo Wallenstam
foto: Pixbo Wallenstam

Vyřazovací boje se tak musejí obejít bez Pixba a tedy i bez Marka Beneše. Ten ve svém pravděpodobně posledním zápase v SSL nebodoval. Naopak si velmi oddechli Matěj Jendrišák s Josefem Rýparem v Linköpingu. Prohráli sice doma s Helsingborgem, ale poslední postupové místo udrželi. 

Teď už se pojďme věnovat jednotlivým čtvrtfinálovým sériím tak, jak si je týmy na prvních třech příčkách sestavili.

foto: Adam Troy
foto: Adam Troy

Storvreta (1) : Växjo (6)

Ligový suverén si vybral pro čtvrtfinále Växjo. Přestože před nějakou dobou Storvreta přišla o Alexandra Rudda, má stále ve svém kádru obrovské množství zkušených harcovníků, které navíc doplňují mladíci jako Hampus Ahren či Filip Eriksson. Oscar Lundin s Mikou Kohonenem budou samozřejmě spoléhat hlavně na švédské reprezentanty Albina Sjögrena, Robina Nilsbertha, Tobiase Gustafssona nebo Rasmuse Sundstedta. Storvreta je největší favorit na titul a oprvit Växjo z cesty by neměl být problém.

Växjo se dostalo do play off celkem v klidu, ale čtvrtfinále bude zřejmě konečnou. O produktivitu týmu se v největší míře stará Tommy Bolin, který zaznamenal 48 bodů a spoléhat se bude určitě i na zkušeného Ludwiga Perssona, Nicolase Ramireze či obránce Markuse Jonssona.

TIP REDAKCE: 4:0

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

Kalmarsund (2) : Linköping (8)

Tým Kima Nilssona rozjel sezónu fantasticky. Pomohl mu k tomu i Filip Forman. Právě po jeho odchodu šla křivka výkonnosti lehce dolů, ale stále zůstala na velmi vysoké úrovni. Nakonec Kalmarsund odolal Falunu a udržel druhé místo. Hlavní hvězdou je samozřejmě švédský reprezentant s číslem 7, ale hodně se bude očekávat i od Marcuse Johanssona nebo kreativního obránce Kevina Björkströma.

Linköping je pro nás samozřejmě zajímavý hlavně přítomnosti dvou českých hvězd. Matěj Jendrišák nosí v klubu kapitánskou pásku, ale bodově se mu sezóna příliš nevydařila. Navíc na konci základní části také marodil. Pokud má tým postoupit, bude kapitán muset zabrat a doplnit produktivní trio Palman, Karlsson, Seth. Klíčovou roli pak bude hrát i elitní obránce Oskar Hovlund. 

TIP REDAKCE: 4:1

foto: IBF Falun
foto: IBF Falun

Falun (3) : Helsingborg (7)

V průběhu základní části to s Falunem vypadalo různě. V jednu chvilku bojoval kolem osmého místa, ale nakonec zabral a stíhací jízdou se dostal až na třetí místo. Poslední sezónu před odchodem k reprezentaci bude chtít Thomas Brottman zakončit vítězně. Materiál pořád má. Carlströma, Johanssona či Enströma zná snad každý fanoušek na světě. K tomu Falun disponuje mladými puškami Ruudem, Lundmarkem nebo Wettergrenem a na vše dohlíží Johan Samuelsson. Když přičteme Johana Rehna a navrátilce Jonase Adrianssona, máme tu pěkně třaskavý koktejl.

Z Falunu jde stále respekt, ale Helsingborg rozhodně není tým beze jmen. Nejproduktivnějším muže klubu byl Max Wahlgren, který je nám dobře znám z české nejvyšší soutěže, kde nosil dres Chodova. Hlavní hvězdou je stále zkušený Linus Nordgren, který si drží vysokou laťku výkonnosti. A soupeři si musí dávat pozor i na ofenzivní duo Linus Malmström a Jonathan Nillson.

TIP REDAKCE: 4:1

foto: Mullsjö AIS
foto: Mullsjö AIS

Mullsjö (4) : Dalen (5)

Proti Mullsjö to bolí a v play off ještě víc. Sice nemají nikoho v elitní dvacítce bodování, ale zato mají zástup bojovníků, kteří v souboji neuhnou ani o centimetr. Navíc umí skvěle i florbal a jsou schopni udeřit prakticky kdykoliv. Za všechny můžeme jmenovat Kima Ganevika, Kaspera Hedlunda či Rikarda Erikssona. Mezi brousky z Mullsjö pak o to víc vynikne švýcarský štírek Jan Zaugg.

Jenže ani Dalen nepatří mezi lehké váhy. Můžeme to ilustrovat na hlavních osobnostech týmu. Norskou legendu Ketila Kronberga není třeba představovat a extravagantní brankář Måns Parsjö-Tegnér o sobě dává také pořádně vědět.  O produktivitu se pak nejvíc staral Christoffer Andersson, který to dotáhl až na 5. místo v lize.

TIP REDAKCE: 4:3