Aktuality

Ty nejžhavější novinky z florbalového světa

Po dlouhé době máme za sebou týden, během kterého běžely soutěže ve všech čtyřech hlavních zemích. Jedinou z elitních soutěží, která stále stojí, je česká ženská Extraliga. Ta čeká na vyjádření k požadavku na výjimku.

Začal rok 2021 a s ním se opět rozjela Superliga. Nicméně ostatní soutěže stále stojí a s jejich znovuspuštěním to nevypadá dobře. K tomu všemu se posunul přestupní termín až do února a nic tak nebrání dalším přestupům na různých trasách.

Každoročně vyhlašuje prestižní švédský portál Innebandymagazinet desítku nejlepších hráčů a hráček světa. Předvánoční bombu v podobě vítězství Elišky Krupnové jste určitě chytili (psali jsme ZDE) a nyní je tu i nejlepší desítka mezi muži. Podruhé v kariéře se stal králem Kim Nilsson. Mezi elitou najdeme i českého zástupce. Na 7. místě se objevil...

Každoročně vyhlašuje prestižní švédský portál Innebandymagazinet desítku nejlepších hráček světa. Letos přišla ze severu bomba v podobě prvenství kapitánky české reprezentace i švédského Pixba Eliška Krupnové! V elitní desítce navíc najdeme i její spoluhráčku Denisu Ratajovou.

Pouze oba ostravské týmy se mohly pyšnit tím, že mají odehrány všechny zápasy. A dokonce ještě jeden navíc. Všichni ostatní mají co dohánět, a tak využili předvánoční víkend k umazání manka. Hrálo se i ve Švédsku a Finsku, byť v obou zemích museli odkládat některé zápasy.

Všechna florbalová klání uplynulého týdne zastínila šokující zpráva o úmrtí chodovského brankáře Michala Rebra. Zápasy Chodova tak byly odloženy a ostatní utkání Superligy byly touto informací výrazně poznamenány.

Tento týden patřila pozornost hlavně domácí Superlize. NLA by se měla rozjet až 8. ledna, SSL nabídla v týdnu jediné utkání a F-liiga měla reprezentační přestávku pro soustřední mužského týmu před domácím MS, které se bude konat takřka přesně za rok. Superliga naopak nabídla velkou várku zápasů a rozhodně nebyla nouze o překvapení.

Již potřetí přicházíme s rubrikou vítězů a poražených uplynulého měsíce. Dlouho to vypadalo, že nebude o čem psát, ale nakonec se nám rozběhla i Livesport Superliga a přinesla hned několik zajímavých momentů.