Kisugite končí v Könizu! Boleslav nebo Bohemians?

25.02.2022

Elitní švýcarský klub Floorball Köniz dopoledne oznámil změny ve svém kádru pro sezonu 2022/23. Jednou z nich je i konec Martina Kisugiteho. Ten v červeném dresu strávil poslední dva ročníky a dokonce s týmem vyhrál NLA. A kam český reprezentant zamíří?

foto: Unihockey.ch
foto: Unihockey.ch

Podle našich informací jsou ve hře tři varianty. Tou první a nejméně pravděpodobnou je setrvání v zahraničí. Musela by přijít opravdu zajímavá nabídka, aby florbalový univerzál pokračoval ve svém putování florbalbalovou Evropou.

Pravděpodobnější variantou je aktuálně návrat do České republiky. No a když se vrací reprezentant se zahraničí, Mladá Boleslav nikdy nestojí stranou. Kontakty mezi Kisugitem a manažerem Tomášem Pacákem údajně probíhaly již v minulosti a působení ve středočeském klubu je určitě reálná varianta. 

Ale pak jsou tu ještě Bohemians. Kisugite patří mezi tzv. Bedlovi děti a jiný dres zatím na českém území nenosil. Na straně Boleslavi jsou jednoznačně finanční, pracovní i sportovní podmínky, ale v Bohemce údajně spřádají plány, jak příští rok postavit velmi ambiciózní tým. A právě Kisugite by mohl být klíčovým dílkem skládačky. 

Podle našich informací by se měl po sezóně vrátit do trenérského týmu Martin Forman, který aktuálně nabírá zkušenosti na lavičce švédského Kalmarsundu. Opět by se tak měl postavil na lavičku vedle Michala Jedličky a dohlížet na rozvoj svého bratrance Filipa. Jeden z největších talentů českého florbalu by měl ještě v příští sezóně zůstat v zelenobílém dresu, neboť opakuje ročník na střední škole a bude maturovat až v roce 2023. Dalším střípkem do skládačky by mohl být Matyáš Krebner, který by měl končit ve Wileru a mluví se i o návratu Jakuba Šárky, případně dotažení přestupu Wojciecha Malajky z FBC Ostrava.

Rozhodně nás tedy čeká zajímavé přestupové léto a proto již brzy opět otevřeme živý článek s přestupy a spekulacemi.