2. týden: Superliga narušena COVIDem a Kotilainen lámal rekordy!

18.01.2021

Další florbalový týden je za námi. Naposledy jsme se museli obejít bez české ženské Extraligy a do programu mužské Superligy výrazně zasáhl koronavirus, který poslal do karantény Vítkovice a Pardubice. Musely se tak odložit hned 4 zápasy.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Livesport Superliga: Dvě karantény a 100% Boleslav s Ostravou

Český týden tradičně odstartovalo televizní utkání. Tentokrát se střetly dva spolufavorité soutěže. Domácí Vítkovice nedaly Tatranu příliš šancí a zvítězily 8:3. Ve středu se dohrával zápas mezi SKV a Chodovem. Domácí vedli už 4:1, ale vítězství nakonec bral favorit.

Pátek nabídl zajímavou bitvu v Mladé Boleslavi. Ta hostila Bohemians a v pěkném utkání zvítězila 6:3. Hned v neděli se oba týmy střetly znovu a tentokrát už nebylo o vítězi pochyb. Mladá Boleslav vyhrála 7:1.

Sobotní program Livesport Superligy nabídl hned dva velké obraty. Hattrick Brno prohrával po 2 třetinách na hřišti Liberce 4:0, ale v poslední části hry zápas otočil ve svůj prospěch. Pomohly mu i 2 branky v oslabení. Black Angels vedli v České Lípě už 7:2, ale nakonec se museli spokojit s bodem za prohru 10:9 v prodloužení. Roli favorita potvrdil Tatran a také Ostrava, která doma porazila SKV.

Překvapením nedělního kola bylo vítězství Liberce na hřišti Chodova, který tak pokračuje v nevyrovnaných výkonech. Důležitou výhru získali hráči SKV, kteří i podruhé v sezóně zdolali Otrokovice. Roli favorita potvrdila Ostrava, která doma zdolala Hattrick a hned 5 góly se na tom podílel polský střelec Malajka!

foto: Ted Malm
foto: Ted Malm

Švédsko: Beneš, Jendrišák i Kruponová zaznamenali hattrick!

Marek Beneš byl hlavním strůjcem středeční výhry Pixba nad Mullsjö, když k výhře 4:3 přispěl 2 góly. Ještě před víkendem Falun zvítězil na půdě Siriusu a už je na 3. místě SSL!

Sobota nabídla v SSL 3 zápasy. Helsingborg porazil Dalen, Kalmarsund rozstřílel Höllviken a Linköping doma zdolal Mullsjö. Hattrickem k tomu přispěl kapitán domácích Matěj Jendrišák.

V neděli se Pixbu už tolik nedařilo a nechalo všechny body na hřišti Växjo. Thorengruppen se statečně pral, ale na široký kádr Storvrety to stačit nemohlo.

Hodně vidět byla nejlepší hráčka světa Eliška Krupnová, která v pátek pomohla svému Pixbu porazit Warberg. Sama v zápase zaznamenala 2 branky. Michaela Kubečková i Denisa Ratajová tentokrát v sestavě lišek chyběly. V neděli proti Warbergu už byly v sestavě všechny tři české legionářky a opět byly hodně vidět. Eliška Krupnová zaznamenala hattrick a Denisa Ratajová dvakrát přihrávala.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Finsko: Kotilainen zaznamenal 9 bodů!

Ve středu opět potvrdili formu korunní princové F-liigy. TPS i Nokian doma vyhráli a pokračují ve stíhání Classicu. A právě oba zmíněné týmy se potkaly v pátek a uspěl domácí Nokian v poměru 6:4.

Sobotní program přinesl hodně nečekanou ztrátu bodu Classicu s OLS a především kanonádu Happee. Na vítězství 21:5 nad Jymy se hned 9 body (1+8) podílel Peter Kotilainen, který tak stanovil nový rekord v počtu asistencí v jednom zápase. Byl to pro finskou hvězdu 200. zápas v nejvyšší finské soutěži. Během této doby zaznamenal 458 bodů!

Nestává se ve Finsku často, aby jeden z týmů udržel nulu. V neděli se to podařilo LaSB, kteří porazili Welhot 8:0. Indians si připsali důležitou výhru na hřišti SPV a v souboji o záchranu srazil Tiikerit OLS.

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

Švýcarsko: Lídři ztráceli, Češi spíš mlčeli

Mužská NLA má za sebou nekompletní dvoukolo plné zajímavých výsledků. V sobotu Chur porazil Wiler 10:7, v neděli pak zase zaváhal vedoucí tým soutěže. GC Zürich prohrál na půdě Malans. Češi se tentokrát drželi spíš v ústranní a nejvíce bodů posbíral za 2 zápasy Patrik Dóža (1+2).

Po restartu ženské NLA se zatím moc nedaří Churu. Piranhy přišly o svou hlavní hvězdu Corin Rüttimann, která zamířila do švédského Endre, a proti Klotenu ani jednou neskórovaly.