4. týden: V Česku do čela Boleslav, ve Švédsku se trhá Storvreta

01.02.2021

Ve všech čtyřech elitních mužských soutěžích začíná vrcholit boj o postup do vyřazovací fáze a zdá se, že to bude opravdu na ostří nože! Událostí týdne se dá rozhodně nazvat také oficiální konec kariéry zřejmě nejlepšího hráče historie Miky Kohonena.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Livesport Superliga: Boleslav poprvé do čela!

Další televizní utkání přineslo souboj Chodova a Mladé Boleslavi. Domácí sice na favorita umí, ale tentokrát to nepotvrdili, a to především kvůli chybám v rozehrávce, které Boleslav trestala. Čtvrtek nabídl derby mladých pušek mezi Bohemkou a Tatranem. Střešovice braly výhru 4:3 a výrazně tak zamotaly situaci kolem 3. místa. Na to si myslí i Sparta. Ta v pátek porazila Liberec a v sobotu i Českou Lípu.

V sobotu se hrály i další 3 zápasy. V tom nejzajímavějším Chodov vykradl ostravskou ČPP Arénu a posunul se před svého soupeře. V záchranářských bitvách pak domácí Pardubice nedaly šanci Otrokovicím a Vinohrady naopak vyválčily 2 cenné body na Hattricku.

Šlágrem nedělního programu byl jednoznačně souboj Vítkovic a Mladé Boleslavi. První vzájemný zápas se odehrál po návratu Boleslavi z karantény, nyní si oba týmy role otočily a změnil se také vítěz. Boleslav se tak poprvé v sezóně dostala do čela Superligy. Jeden z klíčových zápasů boje o play off se odehrál na hřišti Black Angels. Pražský tým podlehl Liberci a ten ho přeskočil v tabulce.

Těsnou domácí výhru si připsala Ostrava, když porazila Pardubice a domácí bod braly i Otrokovice, která zaskočily Chodov. Ten tak jen potvrdil, že na týmy ze spodní poloviny tabulky letos vůbec neumí.

foto: Otakar Prášek
foto: Otakar Prášek

Extraliga žen: COVID odkládal zápasy

Hned 3 zápasy se musely o víkendu odložit. Sobota nabídla derby Chodova a Startu, které domácí Chodov ovládl 7:1. Slavily pražské týmy Panthers a Bohemias, když oba celky přivezly bod z venkovních hřišť. To se podařilo i Židenicím, byť bod ztracený v Olomouci se může zdát jako ztráta.

Neděle přinesla poměrně vyrovnané zápasy a obešla se bez zjevných překvapení. Výhry zapsaly týmy z čela tabulky Ostrava, Chodov i Tatran, svůj vzestup potvrdila Olomouc a nakonec nejjednoznačnější vítězství dne bral Start.

foto: Adam Troy
foto: Adam Troy

Švédsko: Falun jede na vítězné vlně, Storvera v čele!

Rozpačitý start sezóny je ve Falunu zapomenut. V tomto týdnu borci v růžovém nejprve zdolali Jonkopings a v sobotu i Müllsjo. Středa ve Švédku nabídla hned 5 zápasů. Zvítězili Kalmarsund i Storvreta, která přestřílela Pixbo 12:9. Bodoval i Linköping, který zdolal Sirius. Horší už to pro tým Matěje Jedrišáka bylo v sobotu, když Linköping ztratil bod s posledním Thorenem.

Pětice nedělních zápasů přinesla jediné překvapení v podobě výhry Växjo nad Kalmarsundem. Tomu se tak definitivně vzdaluje Storvreta, která naopak nezaváhala, a naopak se na něj dotáhl rozjetý Falun. Z českého pohledu nemůžeme opomenou přestřelku mezi Dalenem a Pixbem. Tu vyhrál Dalen a liškám nepomohlo ani 5 bodů (4+1) Marka Beneše. Pixbo tak zůstává mimo pozice zaručující play off.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Finsko: Úspěšný týden pro Oilers!

Finský týden odstartovala výhra EraViikingit, která ještě rozfoukala naději giganta na play off. Jenže v sobotu Era nedotáhla vyrovnaný zápas s Classicem a zdá se být po nadějích. Naopak Classic v týdnu porazil i LaSB a je zpět na vítězné vlně. Dobrou formou se prezentují Oilers. Ti v úterý porazili Steelers 12:6 a v sobotu i Nokian, který o den dříve rozstřílel Jymy.

V sobotu zvítězilo Happee nad SPV a přiblížilo se v tabulce LaSB, které naopak překvapivě prohrálo s OLS. V neděli zvítězilo Happee a SPV, které tak zřejmě udělalo definitivní krok do play off.

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

Švýcarsko: Sarnen má první body!

Kompletní kolo nabídla mužská NLA. Naprosto šokující výsledek přinesl zápas Sarnenu proti Zugu, který domácí vyhráli po prodloužení. Pro Sarnen to totiž byly úplně první body v sezóně. Nejlepší kvarteto ligy GC, Köniz, Wiler i Malans potvrdilo své postavení a své zápasy vyhrálo. Rychenberg v důležitém souboji zdolal Chur. Za ten si připsal 2+1 Daniel Šešulka, na straně vítězů se jednou trefil Patrik Dóža.