1. týden: Elitní soutěže opět v plném běhu!

10.01.2021

Po dlouhé době máme za sebou týden, během kterého běžely soutěže ve všech čtyřech hlavních zemích. Jedinou z elitních soutěží, která stále stojí, je česká ženská Extraliga. Ta čeká na vyjádření k požadavku na výjimku.

foto: Sparta Praha
foto: Sparta Praha

Livesport Superliga: Sparta bodovala naplno, Hájek bodově explodoval

Letošní tradicí už se stal pondělní televizní přenos. Tentokrát týden odstartoval zápas Otrokovic proto Ostravě, ve kterém hosté nedali panterům šanci.

Sobota nabídla 6 zápasů a hned dvě překvapení v podobě bodových ztrát favoritů. Bohemians zvítězili nad Pardubicemi až v prodloužení a stejně se vedlo Mladé Boleslavi na hřišti FBC Ostrava. Zajímavým momentem byla také otočka Sparty. Ta během 78 vteřin otočila z 2:4 na 6:4 a zápas s Libercem vyhrála.

Neděle nabídla hned dvě zajímavá derby. Sparta si poradila s Tatranem a Bohemka doma porazila Chodov. Za zmínku stojí i skvělá úvodní třetina Mladé Boleslavi, která vedla nad Otrokovicemi 8:0 a fantastický individuální výkon Lukáše Hájka, který pomohl k vysokému vítězství Vítkovic 8 body (4+4)!

Švédsko: Falun potvrzuje vzestup formy!

Švédský týden odstartovalo úterní utkání Haba proti Kalmarsundu, které potvrdilo úpadek formy Kalmaru. Favorit sice zvítězil, ale rozhodně se nejednalo o jasnou záležitost. Habo si spravilo chuť v pátek a zdolalo Sirius.

V sobotu se hrál jediný zápas, ve kterém Falun doma rozdrtil Helsingborg 10:2 a potvrdil svůj vzestup formy z posledního období. O den později zdolalo Växjo Jönkopings a Mullsjö doma podlehlo Dalenu.

Sledovali jsme také ženskou SSL, ve které Tereza Urbánková přispěla brankou k důležité výhře Malmö.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Finsko: Skvělé trio táhne Nokian!

Nokian se rozjel a potvrdil to i proti LaSB. Jeho první formace ve složené Rantala, Johansson a Jonaeson je nejproduktivnější v lize a i v tomto zápase posbírala 8 bodů. Hned ve středu přidal Nokian další vítězství je jeho první útok tentokrát přidal 10 kanadských bodů. Na 3. a 4. místě tabulky jsou Oilers a TPS Turku a právě oba tyto týmy ztratily ve středu body, když jejich zápasy šly až do prodloužení. V sobotu si oba jmenované týmy spravily chuť a jednoznačně zvítězily.

Indians se před Vánoci zranil klíčový útočník Astala a bez něj přichází ztráta za ztrátou. Tentokrát to byl domácí debakl s Happee. Na záda Indians se mohla dohnout EräViikingit, jenže doma podlehla poslednímu Welhotu a její trápení pokračuje.

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

Švýcarsko: Češi byli vidět hned po restartu!

Pátek byl dnem restartu švýcarské NLA. Hned první den se blýskli Češi. Martin Kisugite zaznamenal 2 body (1+1), při výhře svého Könizu v prodloužení, Martin Pražan zazanamenal jednu asistenci u prohry Usteru a duo přispěl k výhře Pluhař (2+3) - Šimek (4+0) režírovalo výhru Thunu nad Sarenem. V dresu poražených zapsal 1 gól Jan Daniš.

Sobota přinesla souboj dvou hlavních kandidátů na titul. GC Zürich vyhrálo na hřišti Wileru po prodloužení 2:3. Jednu branku domácích vstřelil Radek Sikora. V prodloužení zvítězil také Rychenberg nad Langnau a plný bodový zisk zapsali Malans po výhře nad Churem.

V neděli vítězili favorité. Nejzajímavější výsledek uhrál Thun, který sebral favorizovaným Malans bod a český útočník David Šimek k tomu přispěl hattrickem.

Rozjela se i ženská NLA a z našeho pohledu byl nejzajímavější zápas Zugu proti Riders. V dresu Zugu se představily hned 4 Češky a všechny bodovaly. Překvapení se urodilo na účet Churu. Tomu nepomohly ani branky Řepkové s Jirákovou a podlehl Burgdorfu