Co bude se soutěžemi?

11.03.2021

Livesport Superliga čeká na start play off. Základní část se dohrála dle termínové listiny a nejvyšší mužská soutěž je na tom ze soutěží zdaleka nejlépe. U ostatních celostátních soutěží to zdaleka tak růžové není. Blíží se důležité datum 16. března, kdy zasedá Výkonný výbor Českého florbalu a rozhodně bude mít na stole velmi ožehavá témata.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Extraliga žen v termínových problémech

V ženské nejvyšší soutěži jsou dle veřejných informací aktuálně v karanténě Tatran a Start98. Vzhledem k aktuálně platné čtrnáctidenní karanténě to způsobuje výrazné problémy s termínovou listinou. Ta ženská totiž plánuje jediný volný víkend před startem play off. Zmíněné dva týmy bude tedy čekat neuvěřitelný kvapík a pokud půjde do karantény ještě nějaký tým, bude pro něj dohrání základní části skoro nemožné.

Je ve hře ukončení 1. ligy?

Podle našich informacích bude na zasedání VV ve hře i ukončení 1. ligy mužů. V této chvíli nelze očekávat udělení výjimky pro další soutěž a podmínky, ve kterých by se mohla 1. liga hrát bez potřeby výjimky, nejspíš jen tak nenastanou.

To by pravděpodobně znamenalo i uzavření letošního ročníku Livesport Superligy. Z té by tak druhý rok po sobě nikdo nesestupoval. Takový krok by pravděpodobně bylo potřeba udělat před startem superligového play down. Pokud by se ukončila druhá nejvyšší mužská soutěž, lze předpokládat ukončení všech dalších celostátních soutěží.