3. týden: V Superlize se pomalu začínají krystalizovat pozice

24.01.2021

Poprvé v roce 2020 běželo všech 8 elitních evropských soutěží a opět nebyla nouze o překvapivé výsledky a skvělé individuální výkony. Tak jdeme na to!

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Livesport Superliga: Dvě čistá konta přinesla důležité body

Už v týdnu se odehrály dvě bitvy mezi Bohemkou a SKV. V zápasech, při kterých nemusely týmy opustit vinohradskou sokolovnu, jasně dominovala Bohemka a zapsala 6 bodů.

Víkendový program se opět musel obejít bez zápasů Vítkovic a Pardubic, neboť oba týmy dokončují karanténu. I tak se bylo na co dívat. Po výhře na Chodově uspěl Liberec i na Tatranu, kde bral 2 body za výhru v prodloužení. Ostrava podpořený skvělým výkonem Jana Bindera brala všechny body na Spartě a Boleslav doma v klidu porazila Hattrick. K bodům neměli daleko Black Angels, ale nakonec si je odvezl Chodov, kterému pomohl 4 brankami Daniel Eremiáš.

V neděli zaujaly především dvě čistá konta. Daniel Mück vychytal Liberci 3 body proti Otrokovicím a Martin Frühbauer nepustil gól na hřišti Ostravy. Bohemka přidala další vysoké vítězství a kráčí za 3. místem po základní části. Důležité body v boji o play off připsali Black Angels, kteří přestříleli Vinohrady 13:8. Hattrick Brno doma získal cenný bod, když to se Spartou dotáhl až do nájezdů, kde padl. Pro Spartu je to další ztráta a pomalu vypadává z boje o nejvyšší příčky. 

foto: Otakar Prášek
foto: Otakar Prášek

Extraliga žen: Rozjezd na plné pecky!

Kompletní sobotní kolo nabídlo jednoznačný šlágr v podobě zápasu Chodova proti Vítkovicím. Ty tahaly celý zápas za delší kus provazu a odvezly z Prahy vítězství 6:4. Vysoké výhry zapsaly Ostrava a Panthers, naopak Bohemka a Tatran se na 3 body hodně nadřeli.

Také v neděli se hrálo kompletní kolo a největší překvapení se zrodilo na hřišti Bohemians, kde bod ztratila Ostrava. Jinak vítězili favorité. Vítkovice, Tatran a Start nasázely svým soupeřům dvouciferné počty branek, bez problémů zvítězil i Chodov a pouze Židenice možná trochu překvapili ztrátou bodu s Mladou Boleslaví. 

foto: Adam Troy
foto: Adam Troy

Švédsko: Dalen s pomocí vánice setnul Storvretu!

Velmi dobrou formou se v poslední době prezentuje Dalen. Hned v pondělí zdolal Höllvikens a navázal na to i ve čtvrtek, když doma porazil Storvretu. Zápas byl ovlivněn vánicí, která zpozdila příjezd Storvrety, ale to nic nemění na tom, že Dalen letos porazil oba hegemony let předchozích. Svou formu pak potvrdil i v neděli, když v prodloužení setnul Växjo. Naopak ideální formu nemá Linköping. Ten v úterý podlehl Jönkopingu a v sobotu bez Matěje Jendrišáka ztratil bod s Höllvikenem. O 8 z 9 branek Linköpingu se postaralo duo Karlsson - Palmen. Ve středu ztratil i Falun, který musel zápas s Helsingborgem rozhodnout až v prodloužení. No a ideální formu nemá ani Pixbo. To v pátek doma podlehlo outsiderům z Thorenu a je mimo play off.

Výraznou českou stopu neslo vítězství žen Pixba nad nebezpečnou Morou. Eliška Krupnová zaznamenala 2+1 a Denisa Ratajová 1+1. Byla z toho výhra 6:3.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Finsko: Ve finále poháru Nokian a SPV!

Středa nabídla dvě pohárová semifinále. V tom prvním Nokian srazil Classic a ve druhém SPV zdolalo Indians.

Jakoby se Nokian postupem do finále poháru uspokojil a v sobotu podlehl nevyzpytatelnému Happee, když opět řádil Peter Kotilainen (3+2). Naopak SPV potvrdilo postup do finále poháru nedělní výhrou 8:3 nad Tiikeritem a udělalo velký krok směrem k play off.

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

Švýcarsko: Češky opět byly vidět

Také ve Švýcarsku začínal hrací týden ve středu a začal překvapením. Köniz totiž doma porazil Wiler, který po restartu zdaleka nevypadá neporazitelně.

Sobotním šlágrem měl být zápas GC proti Rychenbergu, ale nakonec to byla jednostranná záležitost a kobylky vyhrály 6:0. Překvapení se urodilo na úkor Langnau, kteří podlehli na hřišti Thunu. V neděli se hrál jediný zápas a v něm Wiler porazil Uster.

Z českého pohledu byla tradičně zajímavá ženská NLA. Na sobotním vítězství Churu se hattrickem podílela Martina Řepková a 2 body (1+1) přidala i Nela Jiráková. V neděli naopak zaujal souboj Emmentalu a Zugu. Za domácí bodovala Lucie Řezáčová (1+1), za hosty Tereza Hanzlíková (1+1), Eliška Trojánková (1+0), Ivana Šupáková (0+1) i Kamila Paloncyová (0+1).