Transfer deadline day! Uvidíme Formana či Langera v 1. lize?

16.02.2021

Pro vetší atraktivitu jsme použili anglický název uzávěrky přestupů. Ta se v rámci Česka posunula až na 15. února. Během předchozích let nebyly počty transferů nijak vysoké, ale letošní nestandardní sezóna nahrávala překvapením i na přestupovém trhu. 

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

Asi nejzajímavější transfer se udál na trase Brno - Mladá Boleslav. Do města automobilů přestupuje juniorský reprezentant Adam Hemerka. Kluby zatím k tomuto transferu nezveřejnily žádné informace, ale v případě Boleslavi se zřejmě jedná a vklad do budoucna a Hattrick patrně nemohl podmínkami boleslavské nabídce konkurovat.

Velmi výrazně se do hry dostaly instituty střídavého startu a střídavého hostování. Před prvoligovými kluby je veliká nejistota a mnoho z nich se na budoucí období pořádně vyzbrojilo. Vzhledem k tomu, že by se mohla 1. liga, pokud se vůbec rozběhne, ukončit už po 13 zápasech, nemá nikdo nic jisté. 

A tak superligové kluby poslaly své mladíky zatím virtuálně do 1. ligy poměrně ve velkém. Znojmo ulovilo hned 6 hráčů Tatranu v čele s Filipem Lagerem. Kromě něj mohou za Znojmo hrát i Matěj Havlas, Jonáš Kreysa, Ondřej Papoušek, Sebastian Rod a Bohumil Piskáček. 

Zajímavé jména ulovilo také Kladno. Tím nejzajímavějším je Filip Forman z Bohemians. Ze stejného týmu papírově přichází i trio Pěnička, Malič, Vojtíšek. Kromě nich získalo Kladno na hostování i Josefa Nováka a Petra Weissgärbera a na přestup Marka Macíka.

Dobrých vztahů se superligovými kluby využilo i Ústí, které získalo práva na Jana Dobisíka, Jakuba Buršíka, Lukáše Punčocháře a Patrika Šebka z Bohemky. A dále na liberecké duo Stránský - Čermák. Nelenil ani Chomutov, kterému mohou potencionálně pomoci tatranští Sádlo, Sládeček, Švéda a brankář Kříž. Další brankář Střešovic Tomáš Jurco může působit v Jaroměři.

Dva příchody zapsaly také Vinohrady, kterým budou se záchranou pomáhat Jiří Lebeda a Patrik Chládek, kteří poslední sezóny strávili v dresu prvoligového Startu.

Na ženské scéně byl daleko větší klid a tak jediným jménem, které stojí za zmínku, je juniorská reprezentantka Markéta Lenfeldová, která zvolila zajímavou trasu Liberec - Vítkovice.

Ze zmíněných transferů je jasné, že pokud se 1. ligy rozběhne, bude hodně zajímavá a to jak v boji o přední příčky, tak i o ty sestupové.