Novoroční přesuny

08.01.2021

Začal rok 2021 a s ním se opět rozjela Superliga. Nicméně ostatní soutěže stále stojí a s jejich znovuspuštěním to nevypadá dobře. K tomu všemu se posunul přestupní termín až do února a nic tak nebrání dalším přestupům na různých trasách.

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Velmi čile se hýbe kádr Tatranu Střešovice. Do něj se po švédských štacích vrací duo Dalibor Švéda a Jonáš Kreysa. Především u druhého jmenovaného se asi čekalo daleko větší prosazení v SSL. Naopak soupisku Tatranu opouští člen širšího kádru juniorské reprezentace Vojtěch Klápa, který bude hostovat v SKV.

Zajímavou posilu získali Black Angels. Na hostování přichází z Karlových Varů Michal Klápa. Odchovanec Chodova nastřílel v posledních 4 sezónách v dresu Varů v 1. lize přes 130 branek a bude zajímavé sledovat, zda se prosadí i v Superlize. Z 1. ligy získaly posilu i Otrokovice, které posílí Miroslav Kladivo z Bulldogs Brno.

Naopak velkou ztrátu utrpěl Hattrick Brno. Jeho řady opouští zkušený David Coufal, který již nenašel motivaci prát se s náročným programem Superligy a ukončil sezónu a možná i kariéru. 

Superligu samozřejmě opustili i hráči vázaní smluvně ve Švýcarsku, neboť NLA se právě v těchto dnech rozjíždí. O víkendu tak už neuvidíme kvarteto Jan Daniš, Martin Kisugite, Daniel Šešulka a Josef Pluhař.

Jedena změna se odehrála i v ženské Extralize. Ta sice prostřednictvím Českého florbalu podala oficiálně žádost o výjimku, přesto nelze očekávat, že by se v nejbližších dnech opět rozběhla. I proto reprezentační útočnice Tereza Hanzlíková zvolila krátkodobé angažmá ve švýcarském týmu Zug United.