Extraliga žen

 Sledujte dění v české nejvyšší soutěži žen

FBC Liberec na svém webu vydal zprávu o tom, že se nepřihlásil do dalšího ročníku Extraligy žen. Jeden z nejúspěšnějších celku ženské historie nedokázal zacelit odchody hráček z roků minulých, v loňském ročníku nezískal tým ani bod, a i proto dobrovolně míří do 1. ligy.

Nebudeme si nic nalhávat. Úroveň ženské Extraligy je velmi špatná a v posledních letech se rozhodně nezvedá. Důvodem je především nedostatek kvalitních hráček a poměrně vysoký počet týmů. Po letošním přestupovém létě to bude patrně ještě horší.

Osminásobný mistr nejvyšší ženské soutěže, který v posledních letech nastupoval pod hlavičkou Tigers Jižní Město, přesouvá v rámci fúze své týmy pod hlavičku kunratického Startu. Do Kunratic se přesouvá kompletní ženská složka a klub tak bude mít kompletní strukturu týmů v obou složkách.

Včera jsme se podívali na nejproduktivnější hráče posledních 3 sezónu Superligy (čtěte zde) a dnes uděláme stejnou sondu do hloubi Extraligy žen. Statistikám vládne čerstvá posila Piranhy Chur Martina Řepková, která v uplynulých sezónách řádila v dresu Chodova. Zajímavostí je, že v elitní desítce najdeme hned 4 hráčky Ostravy.

Velmi nečekaně přišla zpráva o přestupu reprezentantek Nely Jirákové a Martiny Řepkové do švýcarského velkoklubu Piranha Chur. Obě hráčky ještě nedávno informovali, že nadcházející sezónu stráví na Chodově, ale realita je nakonec jiná. Situace je o to překvapivější, že o obě hráčky byl zájem ve Švédsku.

Pojďme se podívat do ženské Extraligy. Její statistiky jsou občas přehlížené, ale nabízejí také zajímavá čísla a zajímavá jména. V dnešním článku jsme se podívali na pětici nejproduktivnějších hráček historie nejvyšší soutěže žen. Čelo se nám v letošní sezóně měnilo, když z elitní pětice vypadly Zuzana Macurová a Tereza Urbánková.