Zastaví reprezentační akce Extraligu?

11.02.2021

O víkendu proběhly reprezentační akce mužů, juniorů a juniorek. Podle našich informací se každá z těchto akcí se řídila trochu jinými pravidly. V případě mužské a juniorské reprezentace se hráči sami antigenně testovali a přijeli na sraz s negativním testem. Reprezentace juniorek prošla PCR testem na startu soustředění. V průběhu či na konci soustředění již žádné testování neprobíhalo. 

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Vše se zdálo v pořádku až do chvíle, kdy jedna z účastnic soustředění juniorek podstoupila v klubu antigenní a následně i PCR test s pozitivním výsledkem. Následně musela uvést všechny rizikové kontakty za uplynulých 5 dní, čímž potencionálně uvrhla do karantény celou reprezentaci juniorek.

Užíváme slovíčko potencionálně, neboť každá Krajská hygienická stanice (KHS) může postupovat jinak. KHS mohou použít různé výjimky, které by hráčky z karantény uvolnily, neboť jsou pravidelně testovány, ale také mohou zaujmout tvrdý postoj a karanténu uvalit.

V takovém případě by se následující dvojkolo Extraligy žen rozpadlo. Minimálně 3 hráčky totiž měly na soustředění hned 4 kluby (Tatran, Chodov, Start a Vítkovice). 

Sekretariát florbalové unie i jednotlivé kluby a hráčky nyní intenzivně jednají s jednotlivými KHS a v následujících hodinách budeme moudřejší.