Ohrozí někdo Vítkovice?

09.04.2021

Základní část Extraligy žen je minulostí! Ovládly ji suverénní Vítkovice, které neztratily během 22 zápasů ani bod. Překvapením ročníku je jednoznačně Chodov, který pro sebe urval druhé místo, přestože se před sezónou počítalo, že by mohl padnout i mimo elitní čtyřku. Velká bitva se odehrávala do poledního kola o osmé místo zaručující postup do play off. Kunratický Start měl hned několik matchballů, ale nakonec tuto možnost definitivně prohospodařil v posledním kole, kdy v přímém souboji o osmičku podlehl Bohemce.

O víkendu začíná play off, které má jasného favorita v podobě Vítkovic. Kdo bude jejich superfinálovým soupeřem je velká otázka a do velké míry o tom mohou rytířky rozhodnout samy. V zákulisí se mluví o možnosti ostravského semifinále. Tak uvidíme.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Vítkovice (1.) : Olomouc (6.)

Vítkovice si pro čtvrtfinále zvolily Olomouc. Svou roli zcela jistě hrálo cestování, které je v současné době ztížené a přináší finanční i organizační náklady. Vzhledem k výkonnosti úřadujících mistryň nelze pochybovat o jejich postupu v nejkratším možném čase. Vždyť Vítkovice mají ve svém kádru hned 11 hráček, které překonaly hranici 20 bodů. 

Olomouc je příjemným překvapením sezóny. Devět tříbodových výher je skvělý počin. Tým se může opřít o Martinu Frankovou v brance a šikovnou Kateřinu Peterkovou, u které je otázka, zda nehraje o potencionální angažmá právě ve Vítkovicích. Každopádně tato série přinese Olomouci cenné zkušenosti, které budou moci v budoucnu zúročit.

TIP REDAKCE: 4:0

Chodov (2.) : Bohemians (8.)

Překvapení ročníku volilo mezi pražskými týmy. Vysněnou variantou byl patrně start, ale ten nakonec nebyl v možnostech. A tak tým Lukáše Procházky sáhl po Bohemce. Pro velkou část kádru Chodova se bude jednat o premiérové play off, což může hrát nějakou roli, přesto se dá očekávat hladký postup favorita, který bude muset pokrýt produktivní dvojici Bočanová - Poláková.

Řekněme si upřímně, že Bohemka jde poslední roky směrem dolů. Nebýt dvojice Bočanová - Poláková, už by nebyla v play off a možná ani v Extralize. Z 86 branek nastřílely zmíněné dvě hráčky přesně polovinu. Bohemka se jistě bude snažit nezkušené hráčky Chodova rozhodit, ale kvalita je jednoznačně na straně soupeře a kdo ví, zda si Bohemka neužívá play off na nějakou dobu naposledy.

TIP REDAKCE: 4:0

Ostrava (3.) : Panthers (5.)

V Ostravě určitě panuje zklamání. Před sezónou chtěli první místo, nakonec nemají ani to druhé. Nicméně play off je jiná soutěž a Ostrava má dostatečně silný kádr, aby nadále mohla pomýšlet na Superfinále. Hned 7 dvacetibodových hráček v čele s nejproduktivnější hráčkou soutěže Denisou Kotzurovou ukazuje velkou ofenzivní sílu, která protáhne Ostravu skrz čtvrtfinále bez větších problémů.

Panthers se rok od roku zlepšují. Daří se jim získávat šikovné hráčky, které však nemají florbal na vrcholku svých priorit a v české soutěži to viditelně stačí. Přestože jsou týmy v tabulce kousek od sebe, bodový rozdíl je propastný a Panthers si jdou play off spíše užít.

TIP REDAKCE: 4:0

Tatran (4.) : Židenice (7.)

I v Tatranu možná čekali trochu víc. Před sezónou se určitě viděli před Chodovem. Některé hráčky jakoby se zastavily ve vývoji a v průběhu sezóny úplně nevyskočila žádná nová kometa. Přesto je Tatran favoritem série a pokud by Vítkovice v semifinále sáhly po Ostravě, může pomýšlet i na Superfinále.

Židenice se rok od roku zlepšovaly. Letos možná lehce stagnovaly a je otázka, jak velký podíl na tom má odchod trenérky Prouzové. Brněnský tým se může pyšnit velmi slušnou obranou, ale chybí mu osobnosti v ofenzivě. Na postup to nebude, ale nějaký zápas by Židenice Tatranu ukrást mohly.

TIP REDAKCE: 4:1