Historicky nejúspěšnější ženský tým se přesouvá do Kunratic!

25.05.2020

Osminásobný mistr nejvyšší ženské soutěže, který v posledních letech nastupoval pod hlavičkou Tigers Jižní Město, přesouvá v rámci fúze své týmy pod hlavičku kunratického Startu. Do Kunratic se přesouvá kompletní ženská složka a klub tak bude mít kompletní strukturu týmů v obou složkách. 

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Pro Tigers to není první stěhování. Již v roce 2006 se ženský tým vedený úspěšnými trenérkami Markétou Šteglovou a Karolínou Šatalíkovou přesunul z Tatranu na Děkanku. V roce 2009 se pak z Děkanky posunul o pár kilometrů dál na Jižní Město, kde působil dodnes. Během těchto 14 let vyhrály hráčky Tigers 8 mistrovských titulů a získaly další 4 medaile. Podařilo se jim také přidat 8 pohárových trofejí.

Klubem prošlo mnoho výrazných osobností jako Denisa Billá, Ilona Novotná, Klára Rozumová, Hana Váňová, Kristýna Jílková, Dominika Šteglová, Magdaléna Šindelová, Eliška Krupnová a mnoho dalších. V posledních letech se tým Tigers hodně omladil a věnoval se hlavně výchově hráček. A i zde velmi úspěšně. Vždyť do Extraligy Tigers posunuly například Nikolu Hermannovou, Vendulu Beránkovou, Dominiku Kubišovou či Elišku Chudou.

Nyní se úspěšný klub přesouvá do Kunratic a důvody popisuje jedna z klíčových postav historie Tigers trenérka Karolína Šatalíková. "Florbal s Markétou Šteglovou děláme 25 let, máme zkušenosti z mezinárodního i klubového florbalu. Jako trenérky jsme vedly několik reprezentací, byly jsme a jsme členy různých uskupení Českého florbalu, setkáváme se s jejich činovníky. Jsou za námi vidět výsledky - Tigers a jeho mládežnické týmy jsou toho příkladem. Díky naším zkušenostem a vývoji florbalu v posledních letech jsme si jisté, že směr, který jsme pro náš klub vybraly, je nejlepší cestou pro naše členy. Stejně jako jsme před 15 lety odcházely z Tatranu Střešovice s tím, že nejlepší cesta je oddělení od mužské složky velkého klubu, a mistrovské tituly, které jsme tím získaly nám daly za pravdu. Tak i teď vidíme, kam se směr Českého florbalu ubírá, a že větší podpora putuje do kompletních klubových struktur. Florbal se chce profesionalizovat, od organizačních struktur klubů, po trenéry a hráče. Kluby mají mít zaměstnance, kteří se budou činnosti v klubu věnovat naplno. Profesionál = odborník na danou činnost. Čistě ženský oddíl nemá šanci tyto odborníky zaplatit a dát jim pracovní náplň, jelikož té činnosti není tolik. Pochopilo to již více klubů a tento trend bude pokračovat. My chceme nadále pokračovat v naší vizi a vidíme v tom smysl.  Zároveň ve Startu dojde k propojení naší celé dívčí struktury s jejich klučičí, což opět přináší prostor pro rozvoj našich hráček.

Nadcházející měsíce a roky ukáží, zda se i pod hlavičkou Startu povede vybudovat úspěšný klub, který naváže na vynikající historii Tigers.