Ostravské derby ovládly cizinky

27.02.2021

Dlouho očekávaný souboj obou ostravských týmů přinesla tento víkend ženská Extraliga. Bitvu dvou největších aspirantů na titul ovládly Vítkovice domácí Vítkovice výsledkem 7:6. Kromě výsledku na první pohled zaujme seznam střelkyň.

Ostrava v utkání vedla 0:2, ale ve druhé třetině Vítkovice zabraly a skóre vyrovnaly. Rozhodující náskok si stále ještě úřadující mistr vypracoval na začátku třetí třetiny, když odskočil až na 6:3. Ostrava se sice ještě snažila o zvrat, ale branka Huskové v čase 18:22 zápas definitivně rozhodla.

Při pohledu na soupis střelkyň zaujme, že v souboji dvou aktuálně nejlepších českých týmů vstřelily hned 9 branek cizinky! Na straně domácích Vítkovic byla jedinou českou střelkyní právě Barbora Husková, na straně FBC se prosadily Kapvová, Hurníková a Rybičková.

Nejvíc byla vidět švédská legionářka Lina Hägg, která Vítkovicím pomohla hattrickem. Dva góly vítězek vstřelila polská útočnice Dominika Buczek a jednu branku přidala slovenská reprezentantka Denisa Ferenčíková. V celkovém součtu se na třinácti kanadských bodech Vítkovic podílely české hráčky třemi body!

U Ostravy to bylo přeci jen vyrovnanější, neboť cizinky FBC se na skóre podílely pouze gólově. Jednu branku zaznamenala slovenská útočnice Kristína Hudáková, dva góly přidala Polka Malwina Zagórska.

Samozřejmě se jedná pouze o jeden zápas. Nicméně když se podíváme na kanadské bodování Vítkovic, 5 ze 7 prvních pozic drží cizinky. U Ostravy je situace pro český florbal lepší. V elitní pětici najdeme 2 cizinky.