Švýcarsko pouští Extralize žilou

29.05.2020

Nebudeme si nic nalhávat. Úroveň ženské Extraligy je velmi špatná a v posledních letech se rozhodně nezvedá. Důvodem je především nedostatek kvalitních hráček a poměrně vysoký počet týmů. Po letošním přestupovém létě to bude patrně ještě horší.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Již několik týdnů je jasné, že českou Extraligu opustí kvartet reprezentantek. Martina Řepková a Nela Jiráková míří z Chodova do Churu, vítkovické duo Ivana Šupáková a Kamila Paloncyová pak odchází do Zugu. 

Chodov oznámil další ztrátu reprezentantky, neboť Magdalena Plášková stráví příští sezónu v Red Ants Rychenberg, Brno pak opouští Anan Bachratá, která bude působit v FB Riders. Podle zákulisních informací míří do Švýcarska i tři hráčky, které v minulé sezóně nosily dres Tigers. Jedná se o juniorskou reprezentantku Lucii Řezáčovou, členku širšího kádru reprezentace ženy Nikol Pekárkovou a také novopečenou reprezentantku Elišku Trojánkovou.

Již tak slabou Extraligu tedy může opustit až 9 zajímavých jmen a zatím jediným příchodem, který stojí za řeč, je švédská hráčka Lina Hägg, která přichází z druhé nejvyšší soutěže ve Švédsku. Česká soutěž tak ztrácí, ale snad alespoň reprezentace získává. Ostatně se hodně mluví o tom, že reprezentační trenér Sascha Rhyner má ve většině těchto transferů prsty. 

Bude vůbec zajímavé sledovat, kam se bude ženská Extraliga ubírat. Přichází o další šikovné hráčky, navíc se mluví o finančních problémech Jičína a otazník visí také nad Libercem, který v loňské sezóně nezískal ani bod a zachránilo ho pouze ukončení soutěže.