Kdo nejvíce boduje v posledních 3 letech?

01.05.2020

V mužské Superlize nastupuje řada hráčů, kteří se pravidelně výraznou měrou starají o produktivitu svých týmů. Dnes jsme se podívali na 11 hráčů, kteří nasbírali v posledních třech sezónách nejvíc kanadských bodů. Na čele žebříčku je s náskokem boleslavský démon Jiří Curney. A jak to vypadá za ním? Zajímavostí je, že z této desítky nastupují pravidelně za reprezentaci pouze 2 hráči.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

1. místo (215 bodů, 106+109)

Jiří Curney (Florbal MB)

Nejproduktivnější hráč historie nejvyšší soutěže drží primát i v posledních 3 sezónách. Vždyť také v sezóně 2018/19 stanovil rekord v počtu bodů za jednu sezónu. Jako jediný nasbíral přes 200 bodů a překonal metu 100 gólů i asistencí. Na zahraniční angažmá už to u něj nevypadá, proto nejspíš posune všechny rekordy do výšin, kde budou nepřekonatelné.

2. místo (191 bodů, 121+70)

Tom Ondrušek (FLORBAL CHODOV)

Po návratu ze Švédska vládne superligovým kanonýrům. Přestože v poslední sezóně trochu ubral, tak má na kontě za 3 roky úžasných 121 gólů a drží si průměr přes 63 bodů na zápas.

3. místo (172 bodů, 86+86)

Marek Vávra (FLORBAL CHODOV)

Nikdy nebyl právoplatným členem mužské reprezentace, ale na úrovni české nejvyšší soutěže si drží stále úžasná čísla. V začátku své mužské kariéry byl považován za ryzího střelce, ale v posledních 3 letech si drží vyrovnanou bilanci.

4. místo (168 bodů, 102+66)

Jan Natov (Florbal MB)

On a Jiří Curney tvoří nerozlučnou ofenzivní dvojici táhnoucí Mladou Boleslav. Pravoruký střelec, který loni nasázel 49 branek, drží dlouhodobě vysokou výkonnost a je obrovská škoda, že v posledních letech ignoruje reprezentační pozvánky.

5. místo (163 bodů, 88+75)

Lukáš Hájek (1. SC Vítkovice)

Elitní pětici zavírá vítkovické křídlo, které potřebuje na gól minimum prostoru. Ve své nejlepší sezóně zaznamenal 66 bodů, což ho řadilo na dělené první místo v kanadském bodování.

6. místo (135, 78+57)

Radek Valeš (FBC Liberec)

Liberecký patriot si drží vysoký bodový standard, přestože se Liberec pohybuje spíše v nižších patrech superligové tabulky. Bez jeho bodových příspěvků by možná Liberec už nehrál nejvyšší soutěž.

7. místo (124, 86+38)

Radek Krajcigr (FBC Česká Lípa)

Jediný hráč z elitní desítky, který v průběhu posledních 3 let změnil dres. Z Boleslavi přestoupil do České Lípy, která mu dává ofenzivní volnost a on se odvděčuje za důvěru hordami branek.

8. místo (119, 42+77)

Lukáš Pešat (PANTHERS OTROKOVICE)

Šikovný tvůrce hry našel florbalové štěstí v Otrokovicích, kde je hlavní postavou ofenzivy, která jinak patří spíše k podprůměrným. Kdyby měl vedle sebe elitního střelce, tak by mohl mít ještě řádově jiná čísla.

9. místo (118, 64+54)

Prokop Ferdan (FBC Liberec)

Dnes už patří k libereckému inventáři a spolu s Valešem je hlavní ofenzivní zbraní tradičního týmu. Pravoruký střelec si drží vyrovnanou výkonnost a nepadá pod 30 bodů.

10. místo (116 bodů)

Matyáš Krebner (FbŠ Bohemians) a Adam Delong (1. SC Vítkovice)

Krebner je nejmladším členem elitní desítky. V prvním roce sledovaného období byl dokonce ještě juniorem. Adam Delong by byl v žebříčku určitě minimálně o 3 místa výše, pokud by nestrávil polovinu letošní sezóny na marodce.