Superliga florbalu

 Sledujte dění v české nejvyšší mužské soutěži

Po skončení každého kalendářního měsíce se budeme snažit přinášet ohlédnutí z pohledu jednotlivých týmů a lehký výhled do dalšího období. První hrací měsíc jsme uzavřeli středeční dohrávkou mezi Tatranem a Boleslaví, která srovnala počet odehraných zápasů všech týmů na 5.

Všechny nejvyšší soutěže odstartovaly, v plném proudu je také Champions Cup. Ještě než se začneme ohlížet za některými událostmi sezony, podíváme se do materiálu, který každoročně vydává Český florbal. Do ruky se nám totiž dostal Oficiální průvodce florbalovou sezonou. Využili jsme jednu z kolonek u hráčů, která říká, ve kterém klubu zahájili svou...

Do startu nové superligové sezony už zbývají pouze dny, a tak je ten pravý čas podívat se na jednotlivé týmy a zkusit odhadnout, jak si povedou v sezoně 2023/24.

Každé období mezi sezónami přináší mnoho zajímavých spekulací kolem přestupů a samozřejmě také mnoho transferů. I s vaší pomocí se pokusíme dávat spekulace a potvrzené změny dohromady. Budeme rádi, když nám pod podmínkou anonymity budete posílat spekulace. Můžete psát e-mailem, na Facebook či na Instagram. Veškeré odkazy naleznete v sekci Kontakty....

Brzy se dozvíme posledního účastníka Livesport Superligy pro ročník 2023/24 a tak samozřejmě naplno probíhají jednání o podobách kádrů jednotlivých účastníků, která pro vás sledujeme v samostatném článku, ale podobně energicky se v mnoha klubech řeší změny v realizačních týmech. Letos se zdá, že by jich mohlo být ještě více než v minulosti.

Základní část ročníku 2022/23 je uzavřena. Ještě než vypuknou vyřazovací boje, máme čas se ohlédnout a zhodnotit si vystoupení jednotlivých týmů. Tak pojďme na to!

27. prosince přišla z Vítkovic překvapivá zpráva. U elitního mužského týmu skončil jeden z nejúspěšnějších domácích trenérů a asistent u reprezentace Pavel Brus. Dle klubového vyjádření se vedení Vítkovic rozhodlo reagovat na neuspokojivé výsledky. Pro insidery nebyla tato zpráva až takovým překvapením. Není tajemstvím, že mezi Pavlem Brusem a...

Pondělní televizní utkání v podstatě uzavřelo první polovinu základní části. Zbývá dohrát pouze zápas 2. kola mezi Bohemians a Libercem, který se bude hrát až 21. prosince. Pojďme se tedy podívat, jak si odehrané části sezony jednotlivé kluby vedly a co od nich lze očekávat ve zbytku základní části.

Kromě Bohemky a Liberce mají všechny týmy Livesport Superligy odehráno 8 zápasů, tedy prakticky jednu čtvrtinu základní části. Vzhledem k tomuto faktu, i právě probíhající dlouhé reprezentační přestávce, je ten nejlepší čas podívat se, jak si na startu sezony vedly jednotlivé týmy.

Kdy jindy?

20.09.2022

Až tihle kluci dorostou a získají zkušenosti.. Kolikrát už jsme tohle v případě Bohemians slyšeli? Zatím nikdy výběr Michala Jedličky nepřešel přes nástrahy čtvrtfinále. Zdá se, že letos pro změnu tohoto paradigmatu dělají maximum. Posledních 10 let chrlí zelenobílá továrna na talenty jednoho juniorského reprezentanta za druhým, ale efekt na...