Superliga florbalu

 Sledujte dění v české nejvyšší mužské soutěži

Nejproduktivnější hráč historie domácí nejvyšší soutěže mění po devíti ročnících působiště. Jiří Curney bude od nové sezony nosit dres pražské Sparty. Podle našich informací potvrzených z obou klubů je vše domluveno a již pouze hodiny zbývají do oficiálního oznámení.

Po několika letech se změní složení nejvyšší mužské soutěže. Novou štikou superligového rybníčku budou Karlovy Vary. A bude opravdu zajímavé sledovat jejich počínání, neboť je to klub, který fanoušky florbalu rozděluje.

Nadpis je trochu bulvární, ale odpověď je nikdo. Hned na začátku je třeba si uvědomit, že Superfinále není exhibiční show, ale soubojem o mistrovský titul. Oba účastníci musí odehrát minimálně 34 zápasů v průběhu necelých 8 měsíců, aby se do Superfinále dostaly, a je jejich povinností udělat naprosté maximum pro zisk trofeje!

Na Superfinále se dá dívat z mnoha úhlů a my jsme se pro dnešek rozhodli podívat na lodivody, kteří vedli své týmy bouřlivými vodami superfinálového zápasu. V letošním souboji nervů bude stát na jedné straně mladoboleslavská legenda Petr Novotný a na druhé straně dvojice bývalých hvězd Tatranu Milan Fridrich a Luděk Beneš.

Nejproduktivnější chodovský hráč uplynulé sezony pro příští ročník opouští modrobílý dres a vyzkouší si nejvyšší finskou soutěž. V rámci F-liigy bude působit v týmu Westend Indians. Na předměstí Espoo již krátce hrál v ročníku 2020/21 během covidové pauzy českých soutěží. Tehdy však nastupoval pouze za tým do 23 let, nyní by měl nastupovat za...

Před startem semifinálových sérií jsme zkusili porovnat sílu soupeřů prostřednictvím hodnocení obsazení jednotlivých postů. Hodnotili jsme na škále 1 - 10 a do konečné známky se promítala jak kvalita, tak i třeba šíře možností, které mají jednotlivé týmy k dispozici.

Čtvrfinálové série jsou minulostí a papíroví favorité si zajistili postup mezi nejlepší čtyřku. Pojďme se krátce ohlédnout za jednotlivými sériemi a výkony týmů.

Poprvé v historii proběhlo v rámci Livesport Superligy osmifinále. V něm jednoznačně potvrdili roli favorita Black Angels, kteří zdolali Otrokovice, a v nervydrásajících nájezdech pak uspěl Liberec a vyřadil Ostravu, které povolil ve dvou zápasech jen dvě branky. Vznikla tak osmička pro play off a první trojice základní části následně rozdala...

Jsme zpět! Začátek roku přináší finiš základních částí jednotlivých soutěží, konec přestupního období i konec semestru. Z toho důvodu jsme se drobně odmlčeli, ale s vyvrcholením sezony plánujeme přinést celou řadu článků. Ten první budeme věnovat bodovým ziskům superligových týmů za poslední 3 sezony, kdy se nezměnilo složení nejvyšší soutěže.

Pardubický florbal hlásí velké návraty. Kádr A týmu posílí dvě staronové posily - Martin Zozulák a Jakub Burian. "Tenhle krok jsme měli připravený už na prosinec. Důvodem bylo mládí celého týmu a chybějící zkušení hráči, což Martin i Kuba rozhodně jsou. Věřím, že na hřišti to ukážou, očekávám od nich hlavně klid a zkušenost do kabiny. Co se týče...