Superliga florbalu

 Sledujte dění v české nejvyšší mužské soutěži

Brzy se dozvíme posledního účastníka Livesport Superligy pro ročník 2023/24 a tak samozřejmě naplno probíhají jednání o podobách kádrů jednotlivých účastníků, která pro vás sledujeme v samostatném článku, ale podobně energicky se v mnoha klubech řeší změny v realizačních týmech. Letos se zdá, že by jich mohlo být ještě více než v minulosti.

Základní část ročníku 2022/23 je uzavřena. Ještě než vypuknou vyřazovací boje, máme čas se ohlédnout a zhodnotit si vystoupení jednotlivých týmů. Tak pojďme na to!

27. prosince přišla z Vítkovic překvapivá zpráva. U elitního mužského týmu skončil jeden z nejúspěšnějších domácích trenérů a asistent u reprezentace Pavel Brus. Dle klubového vyjádření se vedení Vítkovic rozhodlo reagovat na neuspokojivé výsledky. Pro insidery nebyla tato zpráva až takovým překvapením. Není tajemstvím, že mezi Pavlem Brusem a...

Pondělní televizní utkání v podstatě uzavřelo první polovinu základní části. Zbývá dohrát pouze zápas 2. kola mezi Bohemians a Libercem, který se bude hrát až 21. prosince. Pojďme se tedy podívat, jak si odehrané části sezony jednotlivé kluby vedly a co od nich lze očekávat ve zbytku základní části.

Kromě Bohemky a Liberce mají všechny týmy Livesport Superligy odehráno 8 zápasů, tedy prakticky jednu čtvrtinu základní části. Vzhledem k tomuto faktu, i právě probíhající dlouhé reprezentační přestávce, je ten nejlepší čas podívat se, jak si na startu sezony vedly jednotlivé týmy.

Kdy jindy?

20.09.2022

Až tihle kluci dorostou a získají zkušenosti.. Kolikrát už jsme tohle v případě Bohemians slyšeli? Zatím nikdy výběr Michala Jedličky nepřešel přes nástrahy čtvrtfinále. Zdá se, že letos pro změnu tohoto paradigmatu dělají maximum. Posledních 10 let chrlí zelenobílá továrna na talenty jednoho juniorského reprezentanta za druhým, ale efekt na...

Velkou novinkou dalšího ročníku Superligy bude používání videa na všech utkáních. Video se v rámci nejvyšší domácí soutěže začalo používat již v play off minulé sezony, ale pouze v UNYP ARENĚ a v Mladé Boleslavi, kde byl nainstalován speciální videosystém. V minulém týdnu dostaly kluby do roky předpis pro použití videa v ročníku 2022/23.

V sobotu startuje další ročník Livesport Superligy, proto jsme se podívali na ambice všech účastníků. Obhájcem titulu je Mladá Boleslav, ale mnoho odborníků se shoduje, že největším favoritem bude střešovický Tatran. Prolomí Bohemka čtvrtfinálové prokletí? Udrží se Karlovy Vary? A jak si povede Jiří Curney v dresu Sparty? Odpovědi se začneme...

Každé období mezi sezónami přináší mnoho zajímavých spekulací kolem přestupů a samozřejmě také mnoho transferů. I s vaší pomocí se pokusíme dávat spekulace a potvrzené změny dohromady. Budeme rádi, když nám pod podmínkou anonymity budete posílat spekulace. Můžete psát e-mailem, na Facebook či na Instagram. Veškeré odkazy naleznete v sekci Kontakty....

Po 5 letech u kormidla florbalové Sparty se po dalším semifinálovém konci musel Ondřej Kašpárek poroučet. V roli hlavního trenéra ho nahradil Marek Vojta, kterého doplní Ladislav Hrma s Milanem Garčarem. Kašpárek nezůstal bez angažmá dlouho, ale teď se zdá být všechno opět jinak.