Sparta chystá bombu!

06.06.2024

Sparta v uplynulé sezoně opět pohořela. V základní části skončila až na 5. místě s šestibodovým odstupem na elitní čtyřku a ve čtvrtfinále proti Chodovu uhrála jediný zápas a to ještě velmi sporným způsobem. Ambiciózní klub chce rozhodně víc a v rámci letošního transferového okna do toho výrazně šlape. Hlavní bombou by měl být příchod legendy Chodova.

foto: Sparta Praha
foto: Sparta Praha

V posledních dvou letech, kdy Spartu vede z pozice hlavního trenéra Marek Vojta, přišli Jiří Curney, Martin Pražan, Jakub Peška, Jan Bohuslávek a Lukáš Ujhelyi. Přesto to nestačilo na víc než jeden vyhraný zápas v play off. Proslýchá se, že kdyby bylo na trhu více trenérských jmen, možná by se řešil i tento post. Nestalo se a Marek Vojta ve funkci pokračuje. A dostane do svého arzenálu opravdu zajímavé zbraně. Místa v kabině vyklidili stálice Michal Kareš a Matěj Pruner, balili se i Josef Juha, Matěj Čermák a Robert Košir, prostoru pro posily tak bude dost.

První oznámenou posilou je Jakub Gruber. Sparta mu dokázala vytvořit podmínky i mimo hráčské angažmá a vyhrála tak souboj s několika kluby. Veřejným tajemstvím je příchod zkušeného centra Lukáše Pešata z FBC Ostrava. Sparta chce evidentně získat i dalšího pravorukého obránce. Podle informací z několika zdrojů měl do Sparty nakročeno Jiří Bauer z Chodova, jenže do tohoto transferu zasáhlo těžké zranění zkušeného beka. A tak si Sparta vyhlédla na Chodově další jméno. Posledních několik dní se hodně mluví o přestupu chodovské ikony Tomáše Sýkory. Toho měl k přestupu nalomit bývalý spoluhráč Martin Pražan a také velmi lukrativní finanční podmínky. Sparta by tím velmi posílila vlastní tým a zároveň zranila jednoho z největších rivalů.

Mluví se i o dalších jménech. V hledáčku byl Jakub Buršík, který se nakonec rozhodl zůstat v Bohemians, Petr Majer, který dal přednost Tatranu, a mluví se i o Matouši Burianovi z Black Angels, který by mohl zacelit díru po odchodu Košira. Nějaká místa v sestavě si však Sparta musí ponechat pro hráče z vlastní líhně. Letos vyhráli mistrovský titul dorostenci i junioři a mnoho z hráčů této zlaté generace má jistě ambice okamžitě doplnit elitní tým Sparty. 

Hlavní otázkou pak bude, zda takto posílená Sparta dokáže prolomit brány Superfinále nebo bude tandem těžkých vah Tatran - Boleslav nad její síly?