Složení ženského Superfinále se nemění!

19.05.2021

Složení Superfinále Extraligy žen bude letos stejné jako v předchozích dvou případech. Jenže před touto sezónou by to tipoval málokdo. Zatímco na superfinálovou účast Vítkovic se snad ani nevypisovaly kurzy, Chodov měl být spíše ligovým otloukánkem. 

foto: Florbal Vítkovice
foto: Florbal Vítkovice
Vítkovice prošly bez zaváhání základní část, ve čtvrtfinále zametly s Olomoucí a následně ukázaly sebevědomí, když si do semifinále vybraly papírově nejtěžšího soupeře. Před sezónou se zdálo, že nic nemůže zabránit ostravskému Superfinále a nakonec mu zabránily Vítkovice. Ty si do série vzaly ostravské FBC a ani v semifinále neztratily zápas. Jejich letošní série tak aktuálně činí 30 vítězství v řadě a teď je bude čekat boj o to poslední a nejdůležitější.
foto: Florbal Chodov
foto: Florbal Chodov

Utkají se o něj s Chodovem. Ten prošel před sezónou obrovskou obměnou kádru, ale od začátku ročníku svěřenkyně Lukáše Procházky překvapovaly soupeře a možná i sebe. Nakonec došel Chodov ke druhému místu po základní části, když například dvakrát zdolal Ostravu. Ve čtvrtfinále si chodovská děvčata poradila bez problémů s Bohemkou a následně je volba Vítkovic poslala na Tatran.

Semifinálová série byla hodně vyrovnaná, ale v klíčových okamžicích byl Chodov o krok napřed, což se potvrdilo v nájezdech pátého duelu, které rozhodly o postupu Chodova do Superfinále.

Favorit posledního duelu sezóny je jasný, ale specifikum superfinálového zápasu všichni známe a 12. června se tak máme na co těšit!