Procházka nebo Robenek? Superfinále pozná nového vítěze

04.04.2022

Od neděle známe i účastníky ženského Superfinále a stejně jako v případě mužů se na bitvu o zlato podíváme skrz trenéry. Ani jeden z trenérů, kteří chystají své týmy, nemá za sebou vítězné Superfinále. Pro Jakuba Robenka to bude úplná premiéra, Lukáš Procházka už byl u tří neúspěšných pokusů, byť pouze jednou v roli hlavního trenéra. 

foto: Český florbal
foto: Český florbal

A kdo je tedy králem Superfinále? Jsou dva, respektive tři. Celkem pětkrát vedla svůj tým v posledním zápase sezóny dvojice legend ženského florbalu ve složení Markéta Šteglová a Karolína Šatalíková. Třikrát uspěly a v tom se jim může rovnat pouze Tomáš Martiník. I on zvedl pohár nad hlavu třikrát, ale potřeboval na to pouze čtyři pokusy. Čtyřikrát vedla svůj tým v Superfinále i Michaela Marešová. Současná trenérka Tatranu to dokázala na lavičce Chodova. Pouze jednou však byla úspěšná. U dvou neúspěchů byl v roli druhého trenéra Lukáš Procházka, který neuspěl ani loni v pozici hlavního trenéra. Pokud letos konečně uspěje, dorovná právě Michaelu Marešovou, Jiřího Veleckého a Richarda Urbana, kteří v Superfinále slavili po jednom vítězství.

Kromě všech zmíněných nalezneme mezi trenéry, kteří vedli svůj tým v Superfinále, ještě jedno jméno. Je jím Michal Jedlička, který spolu s Jakubem Doubravou vedl tým Bohemias při úplně prvním superfinálovém zápase. Kolkanky se však tehdy musely sklonit před hegemonem té doby. Herbadent tehdy utkání vyhrál 6:2.

V neděli tedy poznáme premiérového vítěze. Na jedné straně bude stát jeden z nejzkušenějších českých trenérů a aktuální kouč českého národního týmu Lukáš Procházka a na druhé si svou premiéru v Superfinále odbude zástupce nové trenérské generace a člen bývalého realizačního týmu reprezenatce Jakub Robenek. Kdo uspěje? To budeme vědět v neděli kolem 16 hodiny.

ročník vítěz x poražený

11/12 Šatalíková, Šteglová x Jedlička

12/13 Šatalíková, Šteglová x Martiník

13/14 Martiník x Šatalíková, Šteglová

14/15 Marešová x Šatalíková, Šteglová

15/16 Velecký x Marešová

16/17 Šatalíková, Šteglová x Velecký

17/18 Urban x Marešová, Procházka

18/19 Martiník x Marešová, Procházka

20/21 Martiník x Procházka