TOP10 ročníku 2000

10.07.2022

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Již jsme zveřejnili ročníky 2004, 2003, 2002 a 2001 dnes končíme ročníkem 2000. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů nalezne i loňské pořadí v tomto žebříčků. Vzhledem k zastavení většiny soutěží jsme letos pátrali hlavně v Superlize. V té letos naskočilo 32 hráčů a 5 brankářů tohoto ročníku. 

foto: Black Angels
foto: Black Angels

1. místo (v minulé sezóně 4.)

Jakub Boček (BLACK ANGELS)

Minulou sezonu mu pokazilo zranění, ale v té letošní opět zářil a vrátil se na pozici nejlepšího hráče ročníku 2000. Přestože kolem něj krouží domácí i zahraniční kluby, stále zůstává v Black Angels a bude s nimi chtít poprvé do semifinále. Sám by klidně mohl útočit na vítězství v kanadském bodování.

2. místo (1.)

Matyáš Šindler (1. SC Vítkovice)

Přestupem do Vítkovic se čekal velký progres, ale ten úplně nepřišel. Meziročně ubral v základní části 11 bodů a v play off pak úplně vybouchl, když v 10 zápasech nedal gól. Přesto stále patří k největším nadějím domácího florbalu, což potvrzují i nominace do reprezentačního týmu. 

3. místo (2.)

Patrik Šebek (FbŠ Bohemians)

Vysoký pravák má za sebou další výbornou sezonu. Tedy hlavně po individuální stránce. Nyní před ním i jeho klubem stojí veliká výzva. Posílený tým už musí konečně projít do semifinále a právě Šebek bude jedním z klíčových hráčů pro splnění tohoto úkolu.

4. místo (6.)

Jakub Hromada (BLACK ANGELS)

Rok co rok se zlepšuje a jeho pozice stoupá. V letošním ročníku navlékl kapitánskou pásku a evidentně mu to šlo k duhu. 25 branek a průměr více než bodu na zápas mluví za vše. I on touží po dalším kroku, kterým by pro Black Angels bylo semifinále.

5. místo (3.)

Daniel Eremiáš (FLORBAL CHODOV)

Na výborný konec sezony 2019/20 navázal i v té další. Jakožto první centr Chodova nasázel 24 branek ve 26 zápasech a stal se jedním z klíčových mužů. Podle našich zpráv je bohužel aktuálně po operaci kolene a minimálně v roce 2022 už ho na hřišti neuvídíme. 

6. místo (5.)

Matěj Boček (BLACK ANGELS)

Pravidelně těží ze spolupráce se svým dvojčetem, ale zároveň je i sám velmi důležitým členem kádru Blacků. Dokáže zastat defenzivní úkoly a zároveň být produktivní. Ročník 2000 se v Black Angels opravdu povedl.

7. místo (10.)

Petr Koláčný (Florbal MB)

Stále asi neprorazil tak, jak se čekalo, když jel na své první juniorské MS. V Boleslavi si trochu hledal svoji pozici, ale v play off už byl velmi platným článkem sestavy a především ve čtvrtfinále předvedl několik hodně důležitých akcí

8. místo (-)

Josef Juha (Sparta Praha)

V minulém ročníku z TOP10 vypadl, ale nyní je zpět. Dokázal přidat 10 kanadských bodů a trenéři ho dokonce začali používat i na přesilové hry. Otázka je, jak z jeho pozicí zahýbají přestupy do Sparty. Aktuálně si zkouší florbal v USA.

9. místo (-)

Jonáš Kreysa (Tatran Střešovice)

Stejně jako Juha se do TOP10 vrací po roční pauze. Meziročně odehrál dvakrát tolik zápasů a zvedl se o 15 bodů. Především však zůstával v sestavě Tatranu i v klíčových momentech zápasů. Přesto se však od něj určitě čeká víc.

10. místo (9.)

Lukáš Herblich (FBC Ostrava)

Je trošičku ve stínu mnoha juniorských mistrů světa, ale dlouhodobě potvrzuje svůj talent a buduje si silnou pozici v sestavě FBC. Přestože nastupuje převážně v obraně, drží si zajímavá čísla. Letos zaznamenal hned 20 bodů (10+10)


Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadli Vojtěch Šimůnek (v minulé sezóně 7. místo) a Pavel Sládeček (8.)

Loňský žebříček naleznete ZDE