TOP10 ročníku 2002

26.05.2022

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Již jsme zveřejnili ročníky 2004 a 2003. Dnes jdeme na ročník 2002. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů naleznete i loňské pořadí v tomto žebříčku. Sledovali jsme nejvyšší juniorskou ligu, 1. ligu mužů, obě divize Národní ligy a samozřejmě především Superligu. Do té letos naskočilo 35 hráčů a 3 brankáři!

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

1. místo (v minulé sezóně 1.)

Filip Forman (FbŠ Bohemians)

Ovládl kanadské bodování Superligy, vyhrál s týmem domácí juniorské MS a navíc ještě přivezl bronz ze seniorského MS. Jediným neúspěchem je tak další vypadnutí ve čtvrtfinále Superligy. Forman se jednoznačně zařadil mezi nejlepší české hráče a pravděpodobně ho čeká poslední domácí sezona.

2. místo (2.)

Petr Majer (FLORBAL CHODOV)

Asistencí se podílel na zlaté brance na domácím juniorskem MS. Následně se posunul do role hlavního ofenzivního lídra Chodova a i to ho posunulo k zahraničnímu angažmá. V nové sezoně bude hrát v nejvyšší finské soutěži v dresu Indians.

3. místo (4.)

Matěj Havlas (Tatran Střešovice)

Povedené juniorské MS ho popostrčilo k nominaci na to seniorské. Má za sebou skvělou sezonu, během které těžil ze spolupráce s Markem Benešem a Ondřejem Němečkem. K úplné spokojenosti mu schází jen vítězné Superfinále. 

4. místo (8.)

Adam Hemerka (Florbal MB)

Další z dvojnásobných medailistů z MS. V Boleslavi se rychlý univerzál posunul do role jednoho z klíčových hráčů a výrazně se podílel na zisku titulu. K úplné spokojenosti chybí jen eliminace poměrně častých zranění. 

5. místo (3.)

Tomáš Hanák (BLACK ANGELS)

Odchovanec českobudějovického florbalu prožil další výbornou sezonu, byť se možná čekalo ještě o trochu víc. Rozhodně lze očekávat, že v nejbližších letech změní dres a je jen otázkou, zda to bude v rámci ČR nebo půjde rovnou do zahraničí. 

6. místo (9.)

Matěj Čermák (Sparta Praha)

Pod Ondřejem Kašpárkem úplně nenaplnil svůj potenciál a ve hře byla i změna dresu. Nyní to vypadá, že by měl zůstat na Spartě a bude muset pod novým vedením potvrdit své kvality. Pokud se to povede, zařadí se mezi hvězdy ligy. 

7. místo (5.)

Matěj Pěnička (Florbal MB)

Po přestupu do Boleslavi se určitě čekalo víc. Branky sice dával, ale často také zůstával v mikině na lavičce. Vše se změnilo v play off, když ho zranění spoluhráčů posunula do důležité role, ve které zazářil a výrazně pomohl k titulu.

8. místo  (7.)

Martin Čermák (Tatran Střešovice)

Na začátku sezony by se do žebříčku možná ani nedostal, ale druhou polovinu sezony měl výbornou a zařadil se mezi klíčové muže střešovické sestavy. Lze očekávat, že v nadcházející sezoně jeho důležitost ještě stoupne. 

9. místo (-)

Karel Petrák (FbŠ Bohemians)

Do Superligy vtrhnul jako uragán. Obsadil místo praváka vedle Filipa Formana a těžil z jeho perfektních nahrávek. Druhá polovina sezony byla trochu slabší, ale i tak si místo v žebříčku jednoznačně zaslouží!

10. místo (-)

Ondřej Kawulok (Florbal Ústí)

S Ústí bojoval o postup do Superligy, ale cíl se splnit nepodařilo. Nyní se očekává přestup do Superligy, který by mohl šikovného univerzála opět posunout. Stane se tak nebo zůstane věrný Ústí?


Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadli Michal Vojtíšek (v minulé sezóně 6. místo) a Matouš Burian (10.)

Loňský žebříček naleznete ZDE