TOP10 ročníku 2001

20.06.2022

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Již jsme zveřejnili ročníky 2004, 2003 a 2002, dnes jdeme na ročník 2001. Chystáme se ještě na ročník 2000. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů nalezne i loňské pořadí v tomto žebříčků. Vzhledem k zastavení většiny soutěží jsme letos pátrali hlavně v Superlize. V té letos naskočilo 22 hráčů a 5 brankářů tohoto ročníku. Ale samozřejmě jsme se museli podívat i do švédské SSL.

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

1. místo (v minulé sezóně 1.)

Filip Langer (FBC Kalmarsund)

Svůj nový klub pečlivě vybíral a trefil se. Okamžitě se zařadil mezi klíčové muže sestavy Kalmarsundu. V základní části posbíral 43 bodů a byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. V play off pak i přes zranění patřil k nejdůležitějším hráčům týmu při tažení do Superfinále!

2. místo (9.)

Lukáš Kříž (Tatran Střešovice)

Před sezonou se říkalo, že Tatran může mít problém v brankovišti. Byl to však špatný úsudek. Lukáš Kříž byl naopak výraznou oporou svého týmu při cestě do Superfinále a ani tam nezklamal. Roste nám tu brankář pro reprezentaci.

3. místo (6.)

Jakub Buršík (FbŠ Bohemians)

Řeč statistik je jasná. 25 gólů, 26 asistencí a hodnota +43. Odchovanec Bohemky má za sebou skvělou sezonu a jedinou kaňkou je další neúspěch zelenobílého týmu ve čtvrtfinále play off.

4. místo (4.)

Dominik Beneš (Florbal MB)

Přestupem do Boleslavi zřejmě rozčílil Spartu, neboť přišla o klíčového muže. Tím se stal Beneš i v Boleslavi a nebýt zranění, byl by v žebříčku patrně ještě výše.

5. místo (2.)

Rostislav Gattnar (1. SC Vítkovice)

Statistiky 29+14 jsou samozřejmě skvělé, byť si meziročně malinko pohoršil. Propad v našem žebříčku zapříčinilo především play off, kde se od klíčového střelce Vítkovic určitě čekalo víc.

6. místo (3.)

Adam Šmíd (SOKOLI Pardubice)

Muž mnoha tváří. Na jedné straně fantastický pointmaker, ale na druhé straně nevyrovnaný hráč, který jen v základné části posbíral 60 trestných minut a několikrát zbytečně oslabil svůj tým. K tomu straší jeho bilance +16.

7. místo (10.)

Radim Slunečko (FLORBAL CHODOV)

V základní části trávil na hřišti průměrně více než 20 minut a v play off ještě 4 minuty přidal. Z nenápadného hráče se vyklubala opora.I přes defenzivní úkoly posbíral solidních 11 bodů.

8. místo (8.)

Martin Haleš (SOKOLI Pardubice)

Zlaté juniorské MS na něj upletlo bič. K výkonům z Halifaxu se zatím neblíží a v play down dokonce klíčové zápasy sezony sledoval z lavičky náhradníků.

9. místo (5.)

Ondřej Sidunov (1. SC Vítkovice)

Trenér Brus o něm mluví v superlativech, ale Sidunov spíše stagnuje. Meziročně ubral skoro třetinu kanadských bodů přestože je nesmírně pracovitý, měl by asi už být výkonnostně dál.

10. místo (-)

Miroslav Fořt (Florbal MB)

Překvapivý přestup Boleslavi, ale vyplatil se. Fořt nepatřil ke klíčovým mužům, ale své si odehrál a rozhodně ukázal, že je zajímavým příslibem.


Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadl Adam Bouček (v minulé sezóně 7. místo).

Loňský žebříček naleznete ZDE