TOP10 ročníku 2003

09.05.2022

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Již jsme zveřejnili ročník 2004. Dnes jdeme na ročník 2003. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů naleznete i loňské pořadí v tomto žebříčku. Sledovali jsme nejvyšší juniorskou ligu, 1. ligu mužů, obě divize Národní ligy a samozřejmě především Superligu. Do té letos naskočilo 52 hráčů a 9 brankářů!

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

1. místo (v minulé sezóně 1.)

Jan Malič (FbŠ Bohemians)

Univerzál nastupující většinou v obraně obhájil své loňské prvenství. Ve 20 zápasech si připsal 39 bodů a byl důležitou součástí jedné z nejlepších formací soutěže. Skrz reprezentaci do 23 let pomalu začíná pošilhávat po dresu seniorského národního týmu a zahraniční angažmá je zřejmě jen otázkou času. 

2. místo (7.)

Šimon Stránský (FBC Liberec)

Kometa sezony. Zazářil na juniorském MS, kde byl možná nejlepším českým hráčem v poli, a pokračoval i v ligové sezoně. Jeho statistiky kazí jen -3 v tabulce účasti při gólech a také zranění v průběhu play off. Jeho odchod z Liberce se zdál hotovou věcí, ale nakonec si museli Boleslav i Sparta nechat zajít chuť.

3. místo (2.)

Vojtěch Wiener (FBC Liberec)

Statisticky svého kolegu z Liberce překonal, když zaznamenal 46 bodů. Nominace na juniorské MS v Brně ho však minula a právě proto u nás propadl až na 3. místo. I on v Liberci zůstává a bude muset potvrdit letošní snovou sezonu. 

4. místo (3.)

Bohumil Piskáček (Tatran Střešovice)

Univerzál Tatranu si v sezoně vybudoval pevnou pozici v první formaci Střešovic a mohl se tak učit vedle Ondřeje Němečka. Možná by mohl sbírat trochu víc kanadských bodů, ale často to bývá právě on, kdo jistí záda svým ještě ofenzivnějším kolegům.

5. místo (4.)

Karel Hodík (FLORBAL CHODOV)

Začátek jeho sezony možná ovlivnilo MS juniorů, kde ztratil pozici jedničky. Nicméně ve druhé polovině sezony patřil k nejlepším brankářům Superligy a splatil důvěru, kterou do něj chodovští trenéři vložili.

6. místo (6.)

Matyáš Bachmaier (Kanonýři Kladno)

Kladenský odchovanec se svým týmem místo v Superlize nezískal a je tedy velkou otázkou, kde začne novou sezonu. Zájem mají superligové kluby, ale Kladno o tom nechce ani slyšet. Nejpravděpodobnější variantou se tak zdá přesun do Skandinávie.

7. místo (-)

Tomáš Jurco (Tatran Střešovice)

Hrdina zlatého juniorského MS, kde se stal nejlepším brankářem. V Tatranu kryl záda Lukáši Křížovi, ale když naskočil, potvrdil kvalitu. Třešničkou na dortu je pak zlatí medaile z juniorské ligy. 

8. místo  (-)

Matěj Denemark (SOKOLI Pardubice)

Ve dvojici s Martinem Halešem to má těžké. Jenže právě Denemarkovi mohou Pardubice děkovat za setrvání v Superlize. Dostal šanci za nepříjemného stavu 0:2 na zápasy a výraznou měrou pomohl sérii s Brnem otočit.

9. místo (-)

Vojtěch Janeček (FBC Liberec)

Možná není vidět tolik jako jeho ofenzivní kolegové, ale na hřišti vždy vypustí duši a nemá respekt z žádného protivníka. K tomu přidal i 10 bodů a plusová čísla, což ho jednoznačně posunulo do naší desítky.

10. místo (5.)

Ondřej Kopič (FBC Česká Lípa)

V našem žebříčku se poměrně propadl. V podstatě si udržel loňská čísla, ale čekal se další progres. Je otázkou, zda je v herním stylu České Lípy možné, aby talentovaný střelec udělal další krok.


Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadli David Horký (v minulé sezóně 8. místo), Jan Zoufalý (9.) a Šimon Hronek (10.)

Loňský žebříček naleznete ZDE