TOP10 ročníku 2000

05.06.2021

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Jako první jsme zveřejnili ročník 1999 a v dalších týdnech chystáme ročníky 2003, 2002, 2001. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů nalezne i loňské pořadí v tomto žebříčků. Vzhledem k zastavení většiny soutěží jsme letos pátrali hlavně v Superlize. V té mimochodem letos naskočilo 39 hráčů a 4 brankáři tohoto ročníku.

foto: Sparta Praha
foto: Sparta Praha

1. místo (v minulé sezóně 2.)

Matyáš Šindler (1. SC Vítkovice)

Přes léto se přesunul v rámci Ostravy a ve Vítkovicích ještě více rozkvetl, což ho posunulo do čela našeho žebříčku. Stal je králem mezi superligovými nahravači a jeho formace patřila mezi nejlepší v soutěži. Šikovný centr může být variantou i pro reprezentaci a nebylo by překvapení, kdyby se představil na prosincovém MS.

2. místo (3.)

Patrik Šebek (FbŠ Bohemians)

Vysoký pravák prožil velmi dobrou sezónou. Většinou nastupoval v obraně, ale účinně podporoval také útok. Nakonec těsně nedosáhl na průměr bodu na zápas. Najdeme ho také v širším výběru mužské reprezentace, takže o jeho kvalitách ví i Petri Kettunen.

3. místo (-)

Daniel Eremiáš (FLORBAL CHODOV)

Play off ho posunulo až na třetí místo. V základní části se postupně zlepšoval a v play off pak střelecky explodoval a v 10 zápasech nastřílel 12 branek. Konečně absolvoval sezónu bez zranění a je před ním světlá budoucnost, zvlášť když Chodov opustil jeho elitní centr.

4. místo (1.)

Jakub Boček (BLACK ANGELS)

Kdyby polovinu sezóny neabsentoval, možná by útočil na obhajobu loňského vítězství. Zranění ho připravilo o 16 zápasů základní části i nominace na reprezentační akce. Když hrál, prokazoval svou kvalitu. Čeká ho sezóna, ve které se bude muset vrátit na výsluní.

5. místo (-)

Matěj Boček (BLACK ANGELS)

Absence dvojčete dopadla i na Matěje. Přesto si držel průměr víc než bodu na zápas a Black Angels se o něj mohli opřít. Bude zajímavé sledovat, jak se mu bude dařit ve dvojici s Jakubem v další sezóně. 

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

6. místo (9.)

Jakub Hromada (BLACK ANGELS)

Vysoký štírek prožil velmi dobrou sezónou a jednoznačně patřil mezi klíčové hráče svého týmu, který premiérově postoupil do play off. V nové sezóně to bude muset potvrdit.

7. místo (-)

Vojtěch Šimůnek (FLORBAL CHODOV)

Tragické úmrtí jeho kolegy mu přihrálo více prostoru v brankovišti Chodova. V nelehké situaci obstál a do play off šel dokonce z pozice jedničky. Mladých brankářů není v Superlize zase tolik a plzeňský rodák je velkým příslibem. Uvidíme, zda mu Chodov přivede konkurenta.

8. místo (6.)

Pavel Sládeček (Tatran Střešovice)

I letos podával spolehlivé výkony v obraně Tatranu. Na rozdíl od mnoha vrstevníků skončil vysoce v plusu ve statistice +/- a dokázal být i poměrně produktivní. Do budoucna by jeho role měla ještě výrazně vzrůst.

9. místo (-)

Lukáš Helbrich (FBC Ostrava)

Před sezónou přišel do FBC Ostrava na hostování z Vítkovic a prokázal zajímavý potenciál. Asi by byl v žebříčku výše, pokud by mu ve statistice +/- nesvítila tak výrazně minusová čísla. 

10. místo (10.)

Petr Koláčný (PANTHERS OTROKOVICE)

Pravděpodobně byl nejlepším hráčem svého týmu, dokázal být celkem produktivní, ale také má ve statistice +/- hrozivé číslo -27. V nové sezóně by měl nosit dres Boleslavi a bude muset prokázat svůj talent.


Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadli Martin Řezáč (v minulé sezóně 4. místo), Lukáš Lhota (5.), Jonáš Kreysa (7.) a Josef Juha (8.)

Loňský žebříček naleznete ZDE