TOP10 ročníku 2004

02.05.2022

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Chystáme se na ročníky 2004, 2003, 2002, 2001 a dnes začneme ročníkem 2004. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů nalezne i loňské pořadí v tomto žebříčku. Sledovali jsme působení hráčů v nejvyšší juniorské soutěži, v Národní lize, v 1. lize, ale největší vliv samozřejmě měly starty v Superlize. V základní části nejvyšší soutěže letos naskočilo 33 hráčů ročníku 2004 a k nim se přidali 2 brankáři. 

foto: FBC Liberec
foto: FBC Liberec

1. místo 

Filip Smutný (FBC Liberec)

Nejlepší střelec Livesport Superligy pro sezonu 2021/22. Je potřeba dodávat něco dalšího? Liberecký odchovanec vlétl do nejvyšší soutěže jako uragán a nepolevil až do konce. I díky jeho příspěvku postoupil Liberec až do čtvrtfinále play off. Ve vyřazovacích bojích hrál Smutný skoro 28 minut za zápas! Okamžitě začala létat lasa movitějších klubů, ale vypadá to, že i příští sezonu stráví juniorský reprezentant v Liberci a bude muset potvrdit výkony z premiérové sezony. 

2. místo 

Daniel Chatrný (FBC ČPP Bystroň Group Ostrava)

29 branek stačilo na 5. místo mezi superligovými střelci. Chatrný dokonale využil absence Malajky a uzmul pozici prvního levého křídla. Mohl tak spolupracovat s šikovnými tvůrci hry, kteří mu vytvářeli gólové příležitosti. V předkole play off se jeho hrací čas vyšplhal až k 28 minutám na zápas. Aktuálně se zotavuje ze zranění kotníku, ale na sezonu bude připraven.

3. místo 

Adam Zubek (1. SC TEMPISH Vítkovice)

Jako pravák, kterých je ve vítkovickém kádru tradičně málo, dostal velkou příležitost. Nenaložil s ní špatně, ale možná se čekalo ještě o trochu víc. Především v play off Vítkovicím jeho větší bodový příspěvek chyběl. Naopak perfektně mu vyšla akce juniorské reprezentace v Kutné Hoře. 

4. místo 

Martin Gattnar (1. SC TEMPISH Vítkovice)

I díky gólové explozi staršího bratra se od Martina Gattnara čekaly velké věci. V základní části určitě panovala spokojenost, ale v play off Gattnar přispěl jedinou asistencí a jeho role postupně klesala. Ze získaných zkušeností však určitě bude těžit v dalších sezonách.

5. místo 

Martin Ležatka (Navláčil PANTHERS OTROKOVICE)

O dvojčatech z Uherského Brodu se vědělo dlouho a bylo velkou otázkou, kde nakonec zakotví. I přes nabídky z celé republiky zůstali kluci v regionu a v týmu Otrokovic dostali velkou roli. V defenzivně laděném týmu nastřílel Martin 15 branek a na hřišti trávil v základní části skoro 24 minut, v předkole pak skoro 28 minut.

6. místo 

Filip Eliáš (Tatran Střešovice)

Odchovanec Tatranu dostal obrovskou příležitost, když velkou část sezony strávil v první formaci vedle Beneše s Havlasem. Na jednu stranu z toho mohl vytěžit daleko víc kanadských bodů, na druhou stranu získal neocenitelné zkušenosti, které prodal třeba ve finále juniorské ligy.

7. místo 

David Ležatka (Navláčil PANTHERS OTROKOVICE)

Pravděpodobně by byl v žebříčku daleko výš, ale bohužel odehrál v sezoně pouze 11 zápasů a od konce října se na hřišti neobjevil. Na startu sezony přitom patřil klíčovým mužům Otrokovic.

8. místo 

Adam Palčinský (1. SC TEMPISH Vítkovice)

Vytáhlý útočník nedostal až tolik příležitostí jako například jeho vrstevník Gattnar. I přes nižší hrací čas posbíral 8 bodů v Superlize a k tomu sbíral po hrstech body v nejvyšší juniorské soutěži. V příštím ročníku by měl dostat daleko víc prostoru.

9. místo 

Jakub Bohuslávek (Kanonýři Kladno)

Jediný zástupce 1. ligy v elitní desítce. Hodně o sobě dal vědět špatně vyřešenou situací v play off proti Karlovým Varům, ale jinak prožil velmi dobrou sezonou a není náhodou, že kolem něj krouží lasa pražských klubů.

10. místo 

Vojtěch Bílek (FbŠ Bohemians)

Před sezonou na něj trenér Jedlička upozorňoval jako na další supertalent. To se úplně nepotvrdilo, ale zápas po zápasu sbíral zkušenosti. V jeho statistikách varovně bliká -18 v tabulce pravdy. Otázkou je, kolik prostoru dostane v další sezoně při chystaném posílení kádru Bohemians