Nejlepší křídla Livesport Superligy

01.05.2024

Letošní ročník Livesport Superligy uzavřela superfinálová bitva mezi Tatranem a Mladou Boleslaví. Teď je čas se trochu ohlédnout a bilancovat. Vybrali jsme 7 kategorií, ve kterých budete moci hlasovat. Společně jsme už vybrali nejlepšího zahraničního hráčenejlepšího nováčkanejlepšího trenéra, nejlepšího brankářenejlepšího obránce a nejlepšího středního útočníka. Dnes se podíváme na nejlepší křídla Livesport Superligy, kterými naše hlasování uzavřeme.

Adam Delong (Předvýběr.CZ Florbal MB)

Delong před sezonou putoval na trase Vítkovice - Mladá Boleslav a v městě automobilů se okamžitě zařadil mezi klíčové hráče. Konečných 71 bodů mluví za vše a především začátek sezony a spolupráce s Milanem Tomašíkem byla pro soupeře zničující. 

Tomáš Hanák (ESA logistika Tatran Střešovice)

Bývalý hokejista se ve florbale etabloval fantasticky a po několika skvělých letech v Black Angels teď řádí v Tatranu. Jeho dlouhé ruce a skvělá orientace před brankou straší superligové obrany. V základní části to často nebylo ono, ale v play off jeho forma vygradovala a nakonec celou sezonu i rozsekl.

Matěj Havlas (ESA logistika Tatran Střešovice)

Komplexní levé křídlo první tatranské formace má za sebou další výbornou sezonu, ve které se výrazně podílel na všech tatranských triumfech. Možná ho nenajdeme mezi úplnou elitou kanadského bodování, ale jeho práce na hřišti je neuvěřitelná.

Tom Ondrušek (FLORBAL CHODOV)

Po letech v útlumu letos legendární kanonýr opět rozkvetl a vrátil se mezi nejnebezpečnější hráče soutěže. V play off dokonce skočil na druhém místě kanadského bodování a výrazně se podílel na vyřazení Sparty Paradoxně po velmi povedené sezoně se s vrcholovým florbalem loučí.

Jaroslav Petrák (FbŠ Bohemians)

Nejlepší střelec základní části a celkově třetí nejproduktivnější muž Livesport Superligy. Jeho střela opět strašila brankaře napříč kluby. Během play off ho bohužel zastihly zdravotní problémy a možná i proto se Bohemka pakovala již ve čtvrtfinále.