Hlas lidu, hlas boží! Anketu ovládl Mück

01.05.2024

Je za námi čtvrtá fanouškovská anketa tentokrát o nejlepšího brankáře superligového ročníku 2023/24. A tentokrát to vzali fanoušci opravdu do rukou. A to především ti Daniela Mücka! Přišlo celkem 1242 hlasů a celých 78% pro brankáře Bohemians! Bývalý brankář Chodova, Zugu či Liberce dostal celkem 967 hlasů. Na druhém místě se umístil Tomáš Jurco, pro kterého hlasovalo 190 hlasujících, Karel Hodík obdržel 56 hlasů, Jan Binder 23 a reprezentační jednička Lukáš Bauer 6. 

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

Před sezonou 2023/24 se Daniel Mück vrátil do Bohemians, kde kdysi svou kariéru slibně rozjel. V brankovišti doplnil Tomáše Hyršla, který měl za sebou velmi dobrou sezonu, ve které pomohl svému týmu do semifinále. V začátku ročníku se oba brankáři poměrně pravidelně střídali, ale ve druhé polovině sezony převzal Mück roli týmové jedničky. V základní části zasáhl do 16 zápasů s průměrem 4,69 a úspěšností lehce přes 80%, v play off ho trenér Jedlička nasadil do 4 zápasů a jeho čísla se ještě vylepšila. Průměr stlačil na 4,22 a úspěšnost naopak vytlačil přes 81%.

Jelikož se mluví o konci kariéry Tomáše Hyršla, tak by pozice Dana Mücka mohla v příští sezoně ještě zesílit a ve hře by opět mohly být i debaty o reprezentačním dresu. Již v dobách působení na Chodově Mück s reprezentací koketoval, odchod do Švýcarska jeho kariéru přibrzdil, ale teď je zřejmě definitivně zpět!