Mezi nováčky kraloval Draslar!

24.04.2024

Je za námi druhá fanouškovská anketa tentokrát o nejlepšího nováčka superligového ročníku 2023/24. Do výběru jsme zařadili hráče, kteří v předchozích letech zaznamenali maximálně 9 startů v nejvyšší soutěži. Pokud nás počet hlasů v anketě o nejlepšího cizince příjemně překvapil, tak tentokrát jste nám vyrazili dech. Přišlo celkem 1126 hlasů! A 520 z toho na adresu brankáře Adama Draslala. Ten tak získal 49,7% všech hlasů. Na druhém místě se umístil Jakub Vařecha se 376 hlasy a s velkým odstupem pak zbylá trojice. 68 hlasů posbíral Jakub Černý, 64 Tomáš Kvasnica a 58 Daniel Keller.

foto: Karlovy Vary
foto: Karlovy Vary

Dvoumetrový Adam Draslar si zachytal na posledním MS juniorů a je další velkou nadějí české brankářské školy. Odchovanec Tatranu dostal poprvé šanci v nejvyšší soutěži už v minulé sezoně. Zasáhl do 2 zápasů a dalších 6 sledoval z lavičky. Za dvojicí Kříž - Jurco to však měl velmi těžké. Pro novou sezonu se sice jedno místo v brankovišti Tatranu uvolnilo, ale výrazně větší prostor zabral Tomáš Jurco, kterému povětšinou kryl záda další střešovický talent Lev Kliment. Když Tatran přivedl ještě zkušeného Daniela Körbera, nebylo pro Draslara místo. 

Vydal se tak za svými spoluhráči do Karlových Varů, kde ve zbytku sezony odchytal 11 zápasů v základní části a dalších 5 přidal v play down. Výrazně se tak podílel na záchraně západočeského klubu a podle všech informací by měl v klubu setrvat i v příští sezoně. A až se vydá Tomáš Jurco do zahraničí, tak by na něj mohl čekat post střešovické jedničky.