Nejlepším obránce zvolen Milan Meliš!

04.05.2024

Je za námi pátá fanouškovská anketa tentokrát o nejlepšího obránce superligového ročníku 2023/24. Přišlo celkem 754 hlasů a přes polovinu jich přišlo pro Milana Meliše! Odchovanec Bohemians dostal celkem 384 hlasů. Na druhém místě se umístil Patrik Suchánek, pro kterého hlasovalo 160 hlasujících, Radim Křenen na třetím místě obdržel 136 hlasů. S větším odstupem pak skončili Lukáš Punčochář, který obdržel 44 hlasů a Martin Pražan s 30 hlasy.

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Milan Meliš převzal po odchodu Ondřeje Němečka jeho pozici klíčového obránce, který jistí záda elitnímu ofenzivnímu triu Tatranu. A této pozice se zhostil skvěle. V základní části trávil na hřišti v průměru více než 24 minut, v play off pak jeho hrací čas ještě stoupl. Především ve vyřazovacích bojích hodně pomohl i svou produktivitou, když zaznamenal více než bod na zápas. Drží si vynikající hodnoty ve statistice +/- a co je zajímavé, nebyl v základní části ani v play off ani jednou vyloučen!

Melišovi výkony nemohly uniknout ani reprezentačním trenérů, kteří ho v poslední době pravidelně zařazují do nominací a spolehlivý pravák tak rozhodně není bez šance na nominaci na nejbližší šampionát.