Bez debat! Nejlepší centr je Marek Beneš 

07.05.2024

Je za námi šestá fanouškovská anketa tentokrát o nejlepšího středního útočníka superligového ročníku 2023/24. Přišlo celkem 604 hlasů a celých 89,4% pro kapitána Tatranu Marka Beneše! Odchovanec Chodova dostal celkem 548 hlasů hlasů a své soupeře doslova deklasoval! Na druhém místě se umístil Vojtěch Wiener s 26 hlasy, třetí skončil Milan Tomašík se 14 hlasy a o čtvrtou příčku se podělili Jiří Curney a Ronald Gašparík s 12 hlasy.

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Podle prestižního portálu Innebandymagazinet je Marek Beneš šestý nejlepší hráč světa za rok 2023. Dle pořadí švédského portálu je také nejlepším středním útočníkem. Bylo by tedy s podivem, pokud by nebyl nejlepší i v rámci české Livesport Superligy. A hlasující vyjádřili svůj názor jasně!

Marek Beneš má za sebou fenomenální sezonu, během které jako kapitán Tatranu pozvedl nad hlavu trofeje pro vítěze Champions Cupu, domácího poháru i superligového šampiona. Navíc ve všech finálových zápasech i v play off Superligy byl naprosto klíčovým hráčem svého týmu.

V konci sezony podepsal s Tatranem novou smlouvu a na jeho kouzla se tak můžeme těšit i v příštím ročníku a především také na prosincovém MS.