TOP10 ročníku 2003

20.08.2021

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Již jsme zveřejnili ročníky 1999, 2000, 20012002. Dnes jdeme na ročník 2003. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů nalezne i loňské pořadí v tomto žebříčků. Vzhledem k zastavení většiny soutěží jsme letos pátrali hlavně v Superlize. V té letos naskočilo 30 hráčů a 6 brankářů tohoto ročníku.

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

1. místo 

Jan Malič (FbŠ Bohemians)

Univerzál nastupující většinou v obraně nasbíral skvělých 31 bodů (13+18) a byl členem elitní formace Bohemians. Na podzim si vyzkoušel i angažmá ve švédském Kalmarsundu. Při letním oslabení Bohemians na něm bude ležet ještě větší tíha odpovědnosti. Klíčovým hráčem bude i na MS junior.

2. místo 

Vojtěch Wiener (FBC Liberec)

Liberecký tvůrce hry zaznamenal 17 asistencí a přidal 9 branek. Při některých ztrátách v libereckém kádru bude jeho role v nové sezóně ještě vyšší. V roli náhradníka může stále ještě doufat v nominaci na MS.

3. místo 

Bohumil Piskáček (Tatran Střešovice)

Šikovný univerzál zakotvil v obraně a v průběhu sezóny předvedl několik velmi zajímavých výkonů. Především si libuje v situacích 1 na 1. Po odchodu Vítovce by mohl v sestavě povýšit. Zároveň ho čeká juniorské MS.

4. místo 

Karel Hodík (FLORBAL CHODOV)

Jan Barák si na Chodově vychoval zdatného nástupce. Podobnost najdeme v mnoha ohledech. Vytáhlý brankář dostal z dobře známých důvodů velkou šanci a rozhodně nezklamal. Nyní bude moci na Baráka navázat i na MS juniorů, kde by měl být jedničkou.

5. místo 

Ondřej Kopič (FBC Česká Lípa)

Překvapení sezóny. Po boku Krajcigra či Ekla roste další České Lípě zajímavý pointmaker. Ve své první superligové sezóně zaznamenal 14 branek a 7 asistencí. Bude zajímavé sledovat, zda brzy nebude měnit adresu.

6. místo 

Matyáš Bachmaier (Kanonýři Kladno)

Kladenský odchovanec si při zastavení 1. ligy vyzkoušel superligové angažmá v dresu Sparty. Ta měla zájem o jeho setrvání, ale Bachmaier se bude dále rozvíjet v dresu Kladna. Uvidíme ho i na juniorském MS.

7. místo 

Šimon Stránský (FBC Liberec)

Vysoký útočník je dalším talentem z liberecké líhně. V 18 zápasech posbíral 14 bodů, ale v nové sezóně se od něj bude čekat daleko víc. Například juniorská reprezentace na něj hodně spoléhá. 

8. místo 

David Horký (FLORBAL CHODOV)

Chodov na podzim vytáhl mladého obránce do elitního týmu a ten si získal poměrně pevné místo v základní sestavě. Kromě obranných úkolů posbíral i solidních 7 bodů (2+5).

9. místo 

Jan Zoufalý (Florbal MB)

Prosadit se v kádru Boleslavi je pro odchovance skoro nadlidský úkol. Zoufalý rozhodně nepatří do základní sestavy, ale přesto dokázal posbírat velmi solidních 11 bodů (6+5).

10. místo 

Šimon Hronek (FBŠ Hattrick Brno)

Jeho starší bratr Hattrick opustil, aby se do něj zase vrátil. Mladší sourozenec zůstal a postupně si buduje silnou pozici. V nové sezóně se od něj bude očekávat ještě více kanadských bodů.