TOP10 ročníku 2001

23.06.2021

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Již jsme zveřejnili ročníky 1999 a 2000, dnes jdeme na ročník 2001. Chystáme se ještě na roky narození 2003, 2002. Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů nalezne i loňské pořadí v tomto žebříčků. Vzhledem k zastavení většiny soutěží jsme letos pátrali hlavně v Superlize. V té letos naskočilo 30 hráčů a 6 brankářů tohoto ročníku.

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

1. místo (v minulé sezóně 1.)

Filip Langer (Tatran Střešovice)

Jednička je jasná. Pokud loni prožil trochu slabší sezónu, letos to byla úplně jiná káva. Do posledního kola bojoval o vítězství v kanadském bodování a jeho formace patřila k nejlepším v lize. Jedinou kaňkou na klubové sezóně je konec ve čtvrtfinále, byť sám Langer dělal maximum. V příští sezóně bude oblékat dres Kalmarsundu v SSL.

2. místo (7.)

Rostislav Gattnar (1. SC Vítkovice)

Loni dal 7 branek, letos 34. To mluví za vše. Chladnokrevný pravák těžil ze spolupráce s tvořivými spoluhráči a uklízel jeden míček za druhým. Celkově to stačilo na 12. místo v kanadském bodování a 4. mezi střelci. Bude zajímavé sledovat, zda příští rok svá čísla ještě navýší.

3. místo (5.)

Adam Šmíd (SOKOLI Pardubice)

Byl hlavní ofenzivní silou Pardubic. Zaznamenal 31 branek a 52 bodů, což je o 21 víc než kterýkoliv jeho spoluhráč. Je otázkou, jak dlouho může šikovný střelec v Pardubicích vydržet a kdo ho případně uloví.

4. místo (3.)

Dominik Beneš (Florbal Ústí/Sparta Praha)

Na umělecký dojem by byl ještě výše, ale jeho statistiky jsou v porovnání s vrstevníky slabší. Nicméně se ve Spartě zařadil mezi jasné opory a vysloužil si pozvánku do reprezentace. O to větší zklamání muselo panovat, když oznámil změnu dresu. V dalších dnech by měl být oznámen jako posila Mladé Boleslavi.

5. místo (10.)

Ondřej Sidunov (1. SC Vítkovice)

Další univerzální voják z Vítkovic, který zastane mnoho práce na obou koncích hřiště. Meziročně zvýšil svoji produktivitu a zařadil se mezi velmi důležité postavy vítkovické sestavy.

6. místo (2.)

Jakub Buršík (FbŠ Bohemians)

Vysoký štírek prožil velmi dobrou sezónou a jednoznačně patřil mezi klíčové hráče svého týmu, který premiérově postoupil do play off. V nové sezóně to bude muset potvrdit.

7. místo (8.)

Adam Bouček (BLACK ANGELS)

Výrazná postava obrany Black Angels. V průměru tráví na hřišti více než 20 minut na zápas a bývá nasazován i do přesilových her. I proto by se od něj dala čekat větší produktivita. Na té musí pracovat.

8. místo (4.)

Martin Haleš (SOKOLI Pardubice)

Od juniorského MS jsou na něj kladeny obrovské nároky. Rozhodně nechytá špatně, ale pravděpodobně se čekalo ještě víc. V sezóně si vyzkoušel angažmá ve Växjo a mluví se o tom, že příští sezónu by mohl strávit právě v zahraničí.

9. místo (-)

Lukáš Kříž (Tatran Střešovice)

V průběhu sezóny nejspíš definitivně převzal roli jedničky Tatranu a nevedl si vůbec špatně. Nicméně především ve čtvrtfinálové sérii se ukázalo, že ještě potřebuje trochu času a především zkušenosti.

10. místo (-)

Radim Slunečko (FLORBAL CHODOV)

Velké překvapení sezóny. V průběhu podzimu si ho Chodov vytáhl z kunratického Startu a prakticky neznámého mladíky nasazoval na více než 18 minut za zápas. Bude zajímavé sledovat, jak si bude počínat v příští sezóně. 


Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadli Miroslav Fořt (v minulé sezóně 6. místo) a Jakub Haša (9.).

Loňský žebříček naleznete ZDE