TOP10 ročníku 2002

31.07.2021

Stejně jako v minulých letech jsme pro vás přichystali žebříček 10 nejlepších hráčů jednotlivých ročníků. Již jsme zveřejnili ročníky 19992000 a 2001. Dnes jdeme na ročník 2002. V průběhu dalších dní přineseme ještě ročník 2003.  Výsledky vzešly z hlasování naší redakce a dalších 10 osobností, které jsme oslovili. U jednotlivých hráčů nalezne i loňské pořadí v tomto žebříčků. Vzhledem k zastavení většiny soutěží jsme letos pátrali hlavně v Superlize. V té letos naskočilo 46 hráčů a 5 brankářů tohoto ročníku, což je mimochodem vůbec nejvíc ze všech a pouze to ukazuje na trend přílišného omlazování Superligy.

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

1. místo (v minulé sezóně 1.)

Filip Forman (FbŠ Bohemians)

Druhá sezóna v Superlize zařadila Formana definitivně mezi hvězdy českého florbalu. V kanadském bodování základní části skončil na 5. místě, mezi asistenty vládl spolu Šindlerem. Když k tomu připočteme povedené krátkodobé angažmá v SSL, není o vítězi pochyb. Je pravděpodobné, že příští sezóna bude na nějakou dobu jeho poslední superligovou a bude v ní muset předvést ještě víc, aby se Bohemka udržela mezi úplnou elitou.

2. místo (3.)

Petr Majer (FLORBAL CHODOV)

Na Chodově roste další elitní levé křídlo. Především díky druhé polovině sezóny skončil v kanadském bodování základní části na 10. místě a v play off dokonce na děleném 2. místě. I jemu pomohlo zahraniční angažmá, když nakoukl pod pokličku finského florbalu. Zdá se, že by na Chodově mohl převzít roli Toma Ondruška.

3. místo (8.)

Tomáš Hanák (BLACK ANGELS)

Mladší z bratrské dvojice Hanáků udělal letos obrovský průlom a zařadil se mezi nejnebezpečnější hráče celé Superligy. Díky postavě mu mužský florbal nedělá žádný problém a je zřejmě jen otázkou času, kdy změní působiště. 

4. místo (4.)

Matěj Havlas (Tatran Střešovice)

Další zástupce ročníku 2002 v elitní dvacítce bodování Superligy. Šikovný pravák těžil ze spolupráce s Filipem Langerem a je otázkou, jak se naladí na nové spoluhráče. Tatran na něj bude hodně spoléhat. Na nadcházejícím MS juniorů by měl být jedním z hlavních tahounů týmu.

5. místo (-)

Matěj Pěnička (FbŠ Bohemians/Florbal MB)

Dostal se z dlouhodobých zranění a odehrál celou sezónu. V ní pak potvrdil své střelecké kvality. O lepší příčku ho připravilo slabší play off. V nové sezóně se bude prát o minuty na hřišti v Mladé Boleslavi. Zároveň by měl být důležitým hráčem juniorské reprezentace na nadcházejícím MS.

6. místo (10.)

Michal Vojtíšek (FbŠ Bohemians)

Benešovský odchovanec má za sebou skvělou sezónu. V základní části si držel průměr skoro bodu na zápas a k tomu si poctivě plnil i své defenzivní povinnosti. Bohužel to vypadá, že v nové superligové sezóně už ho neuvidíme. Neobjeví se už ani na MS juniorů.

7. místo (6.)

Martin Čermák (FBC Liberec/Tatran Střešovice)

Liberecký odchovanec dostal důležitou roli a důvěru splatil měrou vrchovatou. Držel si průměr více než bodu na zápas a byl rozhodně jedním z klíčových hráčů svého týmu. O to větším šokem musel být jeho odchod do Tatranu, kde bude svou kariéru rozvíjet od nové sezóny.

8. místo (4.)

Adam Hemerka (Hattrick Brno/Florbal MB)

Kdybychom hodnotili pouze play off, byl by určitě výrazně výš, protože se v boleslavském dresu ukázal parádně. V první polovině sezóny to však ideální nebylo a to i vinnou zranění. V příští sezóně se od něj dají čekat velké věci.

9. místo (2.)

Matěj Čermák (Sparta Praha)

Neprožil špatnou sezónu, ale určitě měl našlápnuto na lepší čísla. Občas se zdálo, že nemá až takovou důvěru trenérského štábu a konkurenti na jeho postu dostávali víc šancí. Příští sezóna pro něj může být zlomová.

10. místo (-)

Matouš Burian (BLACK ANGELS)

Je trochu v zákrytu za bratrskými dvojicemi v Black Angels. I přes menší čas na hřišti dokáže pravidelně bodovat. Oproti všem výše postaveným vrstevníkům však trpí jeho statistika +/-. 


Oproti minulé sezóně z TOP10 vypadli Sebastian Rod (v minulé sezóně 7. místo) a Ondřej Kawulok (9.).

Loňský žebříček naleznete ZDE